01 Квітня, 2022

У Словаччині порахували, як війна в Україні вплине на їхню економіку

У Словаччині порахували, як війна в Україні вплине на їхню економіку

Вторгнення Росії в Україну негативно вплине на словацьку економіку, яка цього року зросте лише на 2,1%. Експорт до Росії, Білорусі та України у другому кварталі впаде. У той же час впаде попит на словацьку продукцію і в єврозоні.

Це випливає з макроекономічного прогнозу аналітиків Інституту фінансової політики (ІФП), повідомляє TASR.

словацька економіка

За словами державного секретаря Міністерства фінансів Словацької Республіки Марселя Клімека, зростання цін на енергоносії трансформуватиметься у зростання цін на споживчі товари та послуги. Це призведе до зниження споживання домогосподарств.

Промисловість відчуватиме дефіцит комплектуючих, а зайнятість зросте лише незначно.

“За базовим сценарієм ми очікуємо відновлення економіки у другій половині року. Ми очікуємо, що ВВП зросте на 5,3% наступного року на основі постконфліктного відновлення”, ​​– йдеться в прогнозі аналітиків.

Вторгнення Росії в Україну є основною причиною уповільнення економічного зростання порівняно з попереднім прогнозом.

“Війна в Україні сприятиме подальшому зростанню цін на енергоносії, що також має відобразитися на цінах на споживчі товари та послуги. Вища інфляція пригнічуватиме внутрішнє споживання не лише в цьому році, а й у наступні роки”, – стверджують аналітики.

Вони наголошують, що військовий напад на Україну викликав найгострішу реакцію на фінансових ринках з моменту спалаху коронакризи навесні 2020 року. Військовий конфлікт в Україні та введені санкції значно обмежують міжнародну торгівлю з Росією. Аналітики прогнозують зупинку експорту в Росію, зростання цін і серйозні дефіцити поставок, що негативно вплине на економіку в коротко- та середньостроковій перспективі.

На інфляцію в першому півріччі цього року також вплинуть наслідки торішнього зростання цін. Це і збільшення податків на тютюн, скасування безкоштовних обідів і значне зростання орендної плати. Ці наслідки повинні поступово згасати протягом року. Однак, на думку аналітиків, інфляція залишатиметься високою протягом усього року.

Нагадаємо, що з-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.

 

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі