03 Червня, 2022

У Словаччині обмежили безкоштовне перевезення для українських біженців через деякі зловживання

У Словаччині обмежили безкоштовне перевезення для українських біженців через деякі зловживання

У Словаччині вирішили обмежити безкоштовний проїзд українців у громадському транспорті, який було запроваджено у зв’язку з хвилею біженців після російського вторгнення в Україну.

Так 31 травня вирішив Центральний кризовий штаб. За словами представника словацького Міністерства транспорту, деякі пасажири зловживали цією пільгою. Зокрема йдеться про тих, хто неодноразово перетинав словацько-український кордон за останні місяці для власних подорожей і не має статусу біженця.

Словаччина транспорт

“Основний транспорт буде безкоштовним для українців або через п’ять днів після в’їзду до Словаччини, або через п’ять днів після отримання статусу біженця”, – сказав Ян Фаркаш, генеральний директор відділу залізничного транспорту та залізниць. – “Найбільше зловживали одні й ті ж люди, які з’являлися у нас по кілька разів і очевидно, що вони потрапили до Словаччини не через кризу біженців”.

Як працює безкоштовний проїзд у Словаччині

Наразі громадяни України можуть безкоштовно подорожувати Словаччиною в потягах, а також автобусах деяких перевізників.

Для використання безкоштовного транспорту біженці з України зобов’язані пред’явити документ під назвою “Slovak help” (“Словацька допомога”), який вони мають отримати після перетину кордону, або документ про тимчасовий притулок, тобто статус резидента.

Однак у Словаччині вирішили і надалі забезпечувати безкоштовний проїзд для учнів, які подорожують до початкових і середніх шкіл, включаючи їхній супровід. Шукачі роботи також можуть користуватися поїздом або приміським транспортом безкоштовно протягом 60 днів. Так само як і люди з обмеженими можливостями.

Враховуючи скорочення кількості мігрантів з України, які прибувають до Словаччини, Мінтранс вирішив призупинити прямі рейси з кордону країни. Цю функцію поклали на регіональних перевізників. Однак у разі погіршення ситуації Мінтранс знову має забезпечити оперативні перевезення українських біженців з кордону.

Транспорт у Кошице і Пряшеві

У приміському автобусному транспорті у Кошице та Пряшеві з 1 липня також зміняться умови безкоштовного проїзду для громадян України.

У Кошицях циркулює заплутана інформація про безкоштовний проїзд біженців з України у громадському транспорті. Виявилося, що жодного офіційного документа щодо цього рішення просто немає.

“Транспортна компанія міста Кошице (DPMK) згідно з діючим тарифом наразі не надає безкоштовне перевезення громадян України. Початкові умови тарифів, які ніколи не змінювалися через ситуацію в Україні, продовжують діяти”, – зазначили у компанії.

Тим не менш, DPMK надала надзвичайні послуги, які забезпечили біженцям з України транспортування до пунктів розміщення. За словами представників це робилося без будь-якого офіційного розпорядження, просто через людське ставлення до потерпілих від війни.

“Прийняття цього заходу було узгоджено з іншими замовниками послуг, що становлять суспільні інтереси, тобто з самоврядними регіонами та Міністерством транспорту та будівництва Словацької Республіки”, – пояснила речниця Кошицької жупи Анна Терезкова.

 

Читай також:

Транспорт для українців у Європі буде не безкоштовним, але пільговим

 

Однак, за інформацією транспортної компанії ARRIVA Mobility Solutions, безкоштовні поїздки для громадян України передбачені всіма перевізниками в рамках Єдиної транспортної системи Братиславського краю строком до 30 червня 2022 року.

Їх мають безкоштовно перевозити на лініях громадського транспорту Dopravní podnik Bratislava, на регіональних автобусах ARRIVA Mobility Solutions, а також у регіональних поїздах перевізника Залізничної компанії Словаччини.

Пасажири мають пред’явити дійсне посвідчення особи або паспорт. У регіональних автобусах вони пред’являються водієві при посадці в автобус.

Зазначається, що таке рішення було прийнято на прохання міністра транспорту Андрія Долежала на знак солідарності з народом постраждалої від війни України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі