fbpx
01 Червня, 2022

Транспорт для українців у Європі буде не безкоштовним, але пільговим

Транспорт для українців у Європі буде не безкоштовним, але пільговим

У деяких країнах Європи з 1 червня скасовують безкоштовний проїзд у транспорті для українських біженців. Натомість для них діятимуть пільгові тарифи.

Так безкоштовний проїзд для українців скасовують у Німеччині, Польщі, Чехії та Швейцарії.

транспорт у Європі

У Німеччині тим часом вирішили запровадити пільговий проїзний на всі види міського транспорту і регіональних поїздах (окрім швидкісних міжміських) за 9 євро. Це небагато. Відповідний закон про “9-Euro-Ticket” бундесрат схвалив у середині травня. Літні німецькі тарифи тепер є найнижчими у Європі. Експеримент триватиме три місяці.

А ось для дітей-біженців з України вирішили виключення – до кінця літніх канікул 2022 року вони матимуть змогу подорожувати безкоштовно громадським транспортом. Однак для цього буде слід заповнити спеціальний формуляр.

Слід зазначити, що у середньому одна поїздка міським автобусом чи трамваєм в Німеччині коштує від 1,5 євро. За 25-40 євро можна придбати абонемент на місяць, який дозволяє користуватися громадським транспортом, у тому числі й поїздами, в межах усієї федеральної землі.

Про запровадження подібної ініціативи думають і в Швейцарії. Однак наразі проти асоціації громадського транспорту.

У Чехії скасування безкоштовного тарифу для біженців, які мешкають у столиці, відкладається. За словами заступника мера Праги Адама Шайнхерра, зміна набуде чинності до 12 червня. До 11 червня українці можуть продовжувати подорожувати за паспортом, в якому є “віза з метою перечікування” або тимчасового захисту.

Згодом безкоштовний транспорт буде можливий лише протягом 5 днів з моменту отримання візи з метою тимчасового захисту, виданої Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки або поліцією Чеської Республіки.

У Чехії для українців планують запровадити абонемент на всі види громадського транспорту, який коштуватиме 165 крон (близько 7 євро). Такий спеціальний пільговий тариф існує для людей, які потребують особливого піклування.

 


А в деяких містах країни проїзд для українців залишається безкоштовним.


 

Наприклад, для безкоштовного проїзду в місті Чеські Будєйовіці необхідний спеціальний проїзний квиток. Оформити його можна тільки 30 днів з моменту отримання візи. Цей проїзний квиток діятиме до 31.12.2022, повідомляє Радіо Україна у Чехії.

У Брно також для проїзду необхідно оформити спеціальний квиток. А в Остраві українцям можна безкоштовно їздити, пред’являючи паспорт з візою тимчасового захисту.

Польща повідомила про скасування безкоштовного проїзду в громадському транспорті Варшави. У Варшаві діє єдиний квиток на всі види громадського транспорту. Саме місто поділено на зони. Наприклад, добовий квиток на необмежену кількість поїздок коштує 15 злотих (103 грн) в 1 зону та 26 злотих (178 грн) для двох зон.

Місячний іменний абонемент для однієї зони коштує 110 злотих (755 грн), а 90-денний – обійдеться у 280 злотих (1925 грн).

Для українців планують запровадити пільговий абонемент, з вартістю ще визначаються.

Однак залишаться безкоштовними квитки для подорожей регіональними потягами PKP Intercity до 30 червня 2022 року для громадян України: дітей до 18 років, жінок (незалежно від віку), чоловіків старше 60 років, людей з інвалідністю.

Скористатись можливістю безкоштовного проїзду можна у поїздах 2-го класу у вагонах з місцями для сидіння у напрямках з та до: Хелма, Дорогуська, Грубешова, Ярослава, Любліна, Перемишля, Жешува, Загужа.

У Відні, столиці Австрії, українським біженцям і надалі продовжили можливість безкоштовного проїзду в громадському транспорті до кінця червня. Про це повідомляє Посольство України в Республіці Австрія.

“Місто Відень надає підтримку людям, які втекли до Відня від війни в Україні. Переміщені українці можуть безкоштовно користуватися Wiener Linien до кінця червня”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про те, які зміни з транспортом чекають українців у Польщі. Так з 1 червня змінюються правила видачі безкоштовних квитків українцям для поїздок країною. Крім того вже кілька тижнів між власниками польських платних доріг тривають переговори щодо припинення безкоштовного проїзду автомагістралями.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі