Майже половина з понад 2000 залізничних переїздів у Словаччині не захищені, тут відсутні важливі пристрої безпеки, такі як світлофори та шлагбауми.
Це зазначила Верховна аудиторська служба (SAO) Словацької Республіки, заявивши, що за чотири роки сталося 175 серйозних аварій. У них 38 людей загинули, ще 51 отримали серйозні травми, а майновий збиток склав понад п’ять мільйонів євро, передає TASR.
SAO закликала Залізниці Словацької Республіки (ŽSR) вжити заходів.
За даними служби, багатьох інцидентів не сталося б, якби національні стратегії підвищення безпеки на залізничних переїздах реалізовувалися послідовно.
У 2020 році Залізниці Словацької Республіки керували 2074 залізничними переїздами. З них, за даними інспекторів, майже половина (1003) були незахищені, переїзди були позначені лише дорожнім знаком, тобто без світлофорів та шлагбаумів. За даними САО, найчастіше аварії трапляються на переїздах, обладнаних лише світлофорами. На ці ділянки припадає 60 відсотків усіх аварій.
Водночас Верховна аудиторська служба звернула увагу на затримку термінів та неефективну систему управління проектом щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.
Як приклад зазначається, що держава запланувала відновлення 37 переходів до кінця 2020 року. Але з першого етапу було завершено лише п’ять переходів, а на чотирьох переходах досі ведуться будівельні роботи.
“Будь-який стратегічний документ без чіткої фінансової та часової реалізації може бути лише усним бажанням, але не здійсненним проектом”, – розповів заступник голови Верховної аудиторської служби Словаччини Любомир Андраші.
За його словами, параметри проекту передбачають, що залізничники зможуть модернізувати три переїзди на рік, і такими темпами 75 переїздів відремонтують за чверть століття.
Варто додати також, що відсутність машиністів потягів стала однією з причин, чому Державна залізнична компанія Словаччини (ZSSK) змушена була скасувати 350 сполучень до Різдва. У січні за тиждень скасували майже 80 поїздів національного пасажирського перевізника.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.