27 Травня, 2022

У Словаччині дозволили продавати деякі продукти після закінчення терміну придатності

У Словаччині дозволили продавати деякі продукти після закінчення терміну придатності

Парламент Словацької Республіки проголосував за внесення поправок до Закону про харчові продукти, які вступають у силу з 1 червня 2022 року.

Відповідно до поправок до закону, дозволено продавати кінцевому споживачеві продукти, термін придатності яких закінчився. Про це повідомляє портал lepsiezakony.sk.

Словаччина

Основною умовою є те, що вони мають бути безпечними для споживання. Максимальний строк перевищення терміну придатності – 45 діб.

Ці продукти повинні бути чітко позначені та розташовані окремо від інших харчових продуктів. У повідомленні для покупців мають зазначити, що термін придатності цих продуктів закінчився і про те, що смакові параметри також могли змінитися.

Також магазини роздрібної торгівлі з торговельною площею понад 400 кв.м зобов’язані запропонувати ці харчові продукти принаймні одній благодійній організації. Продавати таку їжу можна буде із знижками при умові якщо благодійна організація не проявляє інтересу до таких продуктів протягом 48 годин після пропозиції.

Також скасовано присутність обов’язкової 50% частки продукції від словацького виробника у рекламних матеріалах. Однак магазини зобов’язані вказувати відсоток словацької продукції від загальної пропозиції з обох боків рекламної брошури.

Було затверджено постанову, яка полягає в тому, що про кожний великий запланований експорт продовольчих товарів обсягом понад 400 тонн словацький експортер повинен звітувати перед державою.

Нагадаємо, що раніше міністр фінансів Словаччини Ігор Матович (OĽANO) запропонував уряду спеціальне оподаткування російської нафти, яка переробляється в Словаччині. Це може принести державному бюджету Словаччини додаткові 290 мільйонів євро на рік.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі