fbpx
01 Березня, 2022

У Словаччині дезінформатори погрожують поліцейським-розвінчувачам фейків

У Словаччині дезінформатори погрожують поліцейським-розвінчувачам фейків

Словацька поліція заявила про тиск на своїх співробітників, які займаються виявленням та спростуванням дезінформації. Погрози на адресу поліцейських пов’язують, зокрема, із боротьбою проти російських фейків.

Як зазначили в поліції, діяльність тих, хто погрожує правоохоронцям може координуватись та підтримуватися різними організаціями, пише pravda.sk.

“Ці люди хочуть своїми нападами зупинити діяльність поліцейських аналітиків, щоб вони не заважали їхнім зусиллям спричинити інформаційний хаос”, – сказала речниця президії поліції Деніса Бардьова.

274863368 5366425296720982 4597651204805789052 N

За її словами, системи камер зафіксували невідомого біля місця проживання одного з аналітиків поліції. Згодом в інтернеті з’явились фотографії місця проживання та автомобіля із закликом до фізичного насилля.

Водночас у мережі з’явилися і прізвища осіб, які, за словами речника, жодним чином не співпрацюють із поліцією.

“Спроби розкрити особистості є стандартним інструментом для авторів дезінформації. Їх мета – спровокувати віртуальні та фізичні атаки на людей”, – підкреслила Бардьова.

За словами речниці, поліція щодня попереджає про десятки-сотні проблемних профілів, спростовує конкретні фейки, завчасно попереджає про заплановану дезінформацію та надає всі ці дані іншим відомствам. Ті в свою чергу аналізують, чи можна притягнути до кримінальної відповідальності конкретних осіб.

“Процедурні заходи мають свої правила, тому громадськість не може відразу побачити, як боротися з розповсюджувачами фейків, ми просимо вашого терпіння”, – зазначила Бардьова.

Нагадаємо, раніше Словаччина розпочала співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки та цифрових інновацій. Віце-прем’єр-міністр, міністр інформатизації Словацької Республіки Вероніка Ремішова заявила, що Україна може покластися на Словаччину у подоланні загроз власної безпеки.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі