fbpx
07 Січня, 2022

У Римі за загадкових обставин загинув угорський опозиціонер Гергей Гомоннай

У Римі за загадкових обставин загинув угорський опозиціонер Гергей Гомоннай

Угорського письменника та активіста Гергея Гомонная (Homonnay Gergely) знайшли мертвим у римському клубі в суботу, у перший день Нового року. Причина смерті встановлюється.

Італійська поліція наразі з’ясовує, чому і за яких обставин загинув Гомоннай, але те припущення, що він, можливо, загинув не випадково, вже стало темою для дискусії в угорських ЗМІ, повідомляє telex.hu.

гомонай6

Гергей Гомоннай, який останнім часом проживав у Римі, був знайдений майже непритомним у турецькій лазні приватного клубу. Він був ще живий, але викликана бригада “швидкої допомоги” не змогла його реанімувати.

Повідомляється, що смерть була спричинена серцевою недостатністю.

Гергей Гомоннай закінчив Сегедський університет за спеціальністю англійська та німецька мова, потім вивчав право в університеті міста Печ та Університеті Етвеша Лоранда. Працював перекладачем, викладав у школі.

У 2000-х він став відомим як блогер, а пізніше як автор сатиричної сторінки у Facebook “Erzsi for President”, де він розмірковував про політичні події в Угорщині з точки зору свого кота.

Гергей Гомонай

Підтримував рух ЛГБТ в Угорщині. Пішов у політику після виборів у квітні 2018 року як активіст ліво-ліберальної партії “Демократична коаліція”. Він був запеклим критиком уряду Орбана, часто писав про подвійне життя деяких членів угорського уряду.

Чим відомий угорський опозиціонер

У 2021 році Гомонная засудили за наклеп на Каталін Новак (Katalin Novák), яку правляча партія “Фідес” (Fidesz) висунула на посаду наступного президента Угорщини. Йому було призначено випробувальний термін на один рік, також він мав сплатити судові витрати.

Деякі угорські ЗМІ пов’язують його з анонімною сторінкою у Facebook під назвою “Адвокат диявола”.

Зокрема там нещодавно було опубліковано допис, де стверджувалося, що Юдіт Варга, міністр юстиції Угорщини, є бісексуальною і мала любовні стосунки з кількома жінками. Однак не було оприлюднено жодних доказів.

Сам Гомоннай написав на своїй сторінці у Facebook, що він таке припущення категорично заперечує. 30 лютого його особисту сторінку у соцмережі було заблоковано.

Адвокат Гомонная, Ласло Марчінгос (Marczingós László), повідомив, що поїхав до Риму. Він зазначив, що оскільки справа є “досить заплутаною”, то зацікавленим слід “поставитися з обережністю” до всіх питань у справі.

За його словами, розслідуванням смерті Гергея Гомонная займається італійська влада.

Нагадаємо, угорські опозиціонери зібрали вже майже 100 000 підписів за проведення референдуму. Опозиція вважає його першим кроком, який дозволить перевернути політику, змінити уряд та забезпечити народовладдя.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі