fbpx
15 Квітня, 2022

У Румунії перебуває 70 тисяч українських біженців, 10 тисяч з них вже звернулися по допомогу

У Румунії перебуває 70 тисяч українських біженців, 10 тисяч з них вже звернулися по допомогу

За інформацією МВС Румунії з початку російсько-української війни до країни загалом прибуло понад 600 тисяч осіб з України, але більшість з них вирішило продовжити подорож у інші країни. Наразі у Румунії проживає 70 тисяч українців, з яких понад 10 тисяч вже звернулися за отриманням державної допомоги.

Поблизу кордону з Україною було створено 15 мобільних тимчасових центрів для біженців загальною місткістю 3840 осіб (наразі там перебуває 76 осіб). Всього надано допомогу для 75 тисяч українських біженців, пише kronikaonline.ro.

Refugiati Ucraina 1920x1020 C Default

На решті території країни створено ще 1238 центрів, де біженці можуть отримують допомогу протягом більш тривалого періоду часу. У них може розміститися майде 47 тисяч біженців і наразі проживає 10 406 осіб. Ще 215 громадян України, які подали заяву про надання статусу біженця, перебувають під опікою імміграційної служби.

Разом з тим, понад 60 тисяч людей з України прийняли місцеві жителі, їм допомагають волонтери або вони утримують їх на власні гроші.

Як працює румунський Червоний Хрест

Іоан Сільвіу Лефтер (Ioan Silviu Lefter), генеральний директор Румунського Червоного Хреста повідомив, що Румунія повинна бути готова до будь-якого розвитку подальших подій. За його словами, якщо бойові дії знову посиляться на сході України, кількість людей, які прибувають до Румунії, може значно зрости.

Румунський Червоний Хрест відкрив соціальні магазини в кількох областях, де українські біженці мають безкоштовний доступ до предметів першої необхідності. Крім того, організація забезпечувала їм харчування, спеціалізовану допомогу та фінансову підтримку для отримання квитка на поїзд чи літак. Генеральний директор також повідомив, що за допомогою Міжнародного Червоного Хреста в Україну було доставлено близько 1450 тонн вантажів гуманітарної допомоги.

Згідно зі звітом, з 27 лютого по 31 березня Румунський Червоний Хрест отримав у якості пожертви більше  6,7 мільйона євро готівкою, зокрема 5,4 мільйона євро від юридичних та 606 тисяч євро від фізичних осіб.

Також Румунський Червоний Хрест зібрав близько 2150 тонн продуктів на суму 1,5 мільйона євро – продуктів харчування, туалетних приналежностей, дитячого харчування, кормів для домашніх тварин

Крім того, організація надала різноманітну допомогу понад 250 тис українським біженцям на прикордонних переходах, вокзалах, в аеропортах та на автомагістралі А1.

Нагадаємо, раніше проросійські телеграм-канали в Україні з подачі російського військового репортера державної компанії “ВГТРК” розповсюдили фейк про нібито припинення поставок гуманітарної допомоги румунським відділенням Червоного Хреста. Таке рішення прийняли нібито через крадіжки продовольства і медикаментів з боку високопосадовців Одеської військової адміністрації.

 

 

InfoPost.Media

Фото: calm.md


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі