fbpx
29 Квітня, 2022

У Румунії немає труднощів з газопостачанням, власний видобуток покриває потребу – Transgaz

У Румунії немає труднощів з газопостачанням, власний видобуток покриває потребу – Transgaz

У Румунії немає труднощів із газопостачанням. Імпорт природного газу в країну йде за графіком, а цієї весни країна зможе задовольнити свої потреби в газі за рахунок власних ресурсів.

Про це з посиланням на Іона Стеріана, генерального директора компанії Transgaz, яка експлуатує газопроводи в країні, повідомляє mesageruldesibiu.ro.

Transgaz

Іон Стерян повідомив, що під час святкування Великодня, країна споживала від 13 до 14 мільйонів кубометрів газу на добу, що навіть призвело до скорочення видобутку вітчизняною газовою компанією “Ромгаз” через низький попит. Нині споживання газу знову зросло в середньому до 19,5 млн кубометрів.

За словами генерального директора “Трансгазу” за останні дні в країну щодня надходить близько 3,5 млн кубометрів імпортного газу. З них 3,2 млн кубометрів – з Угорщини і 300 тис кубометрів – з Болгарії.

“У цей період Румунія може забезпечити всі свої потреби за рахунок внутрішнього видобутку. Споживання становить не більше 20-21 млн кубометрів на добу, а видобуток може досягати 23 млн кубометрів. Імпорт газу з інших джерел важливий для заповнення сховищ, щоб восени, на початку холодної пори року, ми могли заповнити сховища до 3,2 млрд кубометрів”, — сказав Іоан Стеріан.

Він також додав, що наразі в Румунії зберігається 640 млн кубометрів газу, що на 230 млн кубометрів більше, ніж рік тому.

Президент “Трансгазу” наголосив на важливості роботи газопроводу BRUA (Болгарія-Румунія-Угорщина-Австрія), який здатний транспортувати газ в обох напрямках у відповідні країни. Румунська ділянка газопроводу була відкрита в листопаді 2020 року.

Нагадаємо, що Румунія планує добувати газ із Чорного моря з 2026 року.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі