fbpx
17 Грудня, 2021

Румунія планує добувати газ із Чорного моря з 2026 року

Румунія планує добувати газ із Чорного моря з 2026 року

За словами міністра енергетики Віргілія Попеску, Румунія може стати майже енергетично незалежною. Станеться це тоді, коли дві найбільші румунські видобувні компанії отримають перші барелі природного газу з Чорного моря.

Інвестиційне рішення ще не прийнято, але Попеску оптимістично налаштований, що газ почне надходити через п’ять років з потужністю 10 мільярдів кубометрів (млрд кубометрів) на рік, пише Еuractiv.

“Якщо інвестиційне рішення буде прийнято наступного року, як ми плануємо, то судячи з переговорів, які ми мали з Romgaz та OMV Petrom, інвестиції триватимуть чотири-п’ять років. Ми почнемо видобувати газ у 2026 році”, – сказав Попеску.

Virgil Popescu

Румунська державна газова компанія Romgaz отримає частку американської компанії ExxonMobil в периметрі Neptun Deep із запасами газу, що оцінюються приблизно в 100 мільярдів кубометрів.

Трансакцію мають перевірити Вища рада національної оборони країни та Національне агентство мінеральних ресурсів, але Попеску сподівається, що вона буде схвалена в перші місяці 2022 року.

Видобуток у районі видобутку газу може досягти 10 млрд кубометрів на рік. Цього, за оцінками, майже достатньо для покриття всього річного споживання газу в Румунії в розмірі 12 млрд кубометрів.

Romgaz та OMV Petrom — не єдині енергетичні компанії, які інвестують у цей район. Компанія-конкурент Black Sea Oil and Gas збирається розпочати виробництво в іншому периметрі.

“Спочатку очікувалося, що видобуток газу розпочнеться цього року, але деякі роботи затягнулися”, – пояснив міністр. – “Я думаю, що вони почнуть качати газ у першому кварталі наступного року. Буде добуто 1 мільярд кубометрів, приблизно 8-9% річного споживання Румунії”, – сказав Віргіл Попеску.

Для видобутку потрібні змінити офшорне законодавство

І міністр, і інвестори в галузі кажуть, що Румунія має можливість стати основним шельфовим видобувачем газу в ЄС. Але для того, щоб інвестиції почалися, необхідні зміни в офшорному законодавстві, кажуть інвестори.

Попеску оптимістично налаштований, що ці законодавчі зміни будуть прийняті швидко.

“Ми обговорюємо внесення змін до офшорного законодавства в (урядовій) коаліції. Скоро ми представимо зміни в парламенті”, – сказав він.

І Black Sea Oil & Gas, і Petrom заявили, що зміни в офшорному законодавстві необхідні для продовження інвестицій у видобуток у Чорному морі.

“Чорноморський газ є стратегічним для Румунії, і ми бачили зобов’язання румунської влади внести зміни до нього до кінця року”, – заявила нещодавно генеральний директор OMV Petrom Крістіна Верчере. – “Будь-яка затримка із внесенням змін до закону тисне на проект, загрожує енергетичній безпеці Румунії та призводить до збільшення імпорту газу”.

Але потрібно більше часу, щоб чорноморський газ суттєво вплинув на місцеві газові ринки. Поки-що ціни на газ залишаться високими.

Румунія є однією з країн-членів, яка наполягає на тому, щоб ЄС визнав ядерну енергетику та природний газ інвестиціями у перехідний період на шляху до кліматичної нейтральності до 2050 року.

Попеску сподівається, що і ядерна, і газова галузі будуть включені в таксономію ЄС щодо зеленого фінансування. Але навіть негативне рішення не змінить планів Румунії щодо інвестування в природний газ.

Раніше ми повідомляли про те, що Румунія встановить малі модульні ядерні реактори за підтримки США. Це потрібно, щоб виробляти більш чисту енергію з точки зору збереження клімату. Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що модульні реактори почнуть виробляти енергію вже до 2028 року.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі