19 Квітня, 2022

У Придністров’ї з початком війни в Україні різко зросла кількість бажаючих отримати паспорт Молдови

У Придністров’ї з початком війни в Україні різко зросла кількість бажаючих отримати паспорт Молдови

З початку війни в Україні значно зросла кількість жителів Придністров’я, які бажають отримати молдовський паспорт. Черги до відділення Агентства з держпослуг у окремих населених пунктах зросли вдвічі.

Про це 19 квітня повідомляє портал zonadesecuritate.md із посиланням на дані Агентства держпослуг.

Varnita Stare Civila Oameni 850x560

Так, з початку військового вторгнення Росії в Україну до відділень Агентства держпослуг у Тирасполі та Бендерах звернулося майже вдвічі більше людей, ніж у цей же період минулого року.

Так, наприклад, у селі Варниця перед відділеннями агенції черги вишиковуються з раннього ранку. У березні документи на отримання молдовського громадянства подали 548 осіб.

Як розповіла голова відділення у Варниці Анжела Палій (Angela Palii), персонал не справляється із напливом відвідувачів.

“Кількість клієнтів збільшилася на 50%. Зросла кількість охочих отримати молдовське громадянство і серед тих, хто має українське чи російське громадянство”, — зазначила вона.

За даними Агентства держпослуг, щонайменше 338 тис. мешканців лівобережжя Дністра — громадяни Молдови. При цьому, за даними придністровської влади, у регіоні мешкає близько 465 тис. осіб.

Раніше ми розповідали історії жителів молдовської автономії, які проти війни в Україні. Гагаузія – традиційно “червоний” регіон Молдови, де довірою та підтримкою населення користуються проросійські сили. Але війна в Україні різко поділила гагаузьке суспільство.

 

InfoPost.Media

Фото: zonadesecuritate.md


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі