fbpx
11 Квітня, 2022

У Придністров’ї спростували підготовку можливих провокацій Росії

У Придністров’ї спростували підготовку можливих провокацій Росії

Влада невизнаного Придністров’я спростувала інформацію про провокації, що нібито готуються Росією на лівобережжі Дністра. Раніше про можливі провокаційні дії на території Придністровського регіону Республіки Молдова повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.

Проте у придністровському зовнішньополітичному відомстві запевнили, що влада Придністров’я робить все, щоб зберегти мир.

“На території Придністровської Молдавської Республіки не здійснюється жодних військових приготувань чи спеціальних заходів, що загрожують сусідній Україні. Об’єктивний аналіз ситуації не дає підстав засумніватися у незмінності такої позиції придністровської держави”, – заявили у придністровському міністерстві закордонних справ.

50a715e2 09ac 4937 B80d Fd0e59512343 W1200 R1

У відомстві підкреслили, що придністровська влада докладає максимальних зусиль для збереження миру в Придністров’ї.

“Також ми зацікавлені у збереженні спокою мешканців областей України, що межують із Придністров’ям. У зв’язку з цим МЗС ПМР знову закликає українську сторону виявити турботу про власних громадян і утриматися від періодичного озвучування недостовірної інформації, яка створює необґрунтовану напруженість”, — заявили у придністровському МЗС.

Варто зазначити, що Генеральний штаб Збройних сил України повідомив 11 квітня, що на території придністровського регіону російські війська можуть готувати провокацію, аби звинуватити в цьому Україну. Раніше влада Молдови не підтверджувала повідомлення про провокації та втягування Придністров’я у військові дії. Віце-прем’єр із реінтеграції Молдови Олег Серебрян заявив 8 квітня, що загрози військового характеру для Молдови поки що не існує. Він також зазначив, що поки що не бачить ризику використання у війні в Україні складів з військовими боєприпасами в Ковбасні та залучення до військових дій 1500 російських військових, які перебувають на території Придністров’я.

Однак наприкінці лютого Молдова всерйоз непокоїлась сусідством із російськими військовими, які базуються у придністровському регіоні Молдови. Президентка Молдови Майя Санду висловила глибоку стурбованість ситуацією з безпекою на кордоні її країни у контексті вторгнення Росії в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: Радіо Свобода


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі