fbpx
26 Лютого, 2022

Молдова стурбована можливим нападом Росії з території Придністров’я

Молдова стурбована можливим нападом Росії з території Придністров’я

Молдова всерйоз занепокоїлась сусідством із російськими військовими, які базуються у придністровському регіоні Молдови. Президентка Молдови Майя Санду висловила глибоку стурбованість ситуацією з безпекою на кордоні її країни у контексті вторгнення Росії в Україну.

“[…] ми прокинулися в новому світі, більш жорстокому, більш невизначеному, більш нестабільному. Це світ, де неспровокована війна бере свій відбиток біля наших кордонів. Це, безсумнівно, світ, у якому ми сподівалися, що ніколи не хотіли б жити”, – сказала вона.

У Придністров’ї Росія розміщує від 1500 до 2000 солдат добре оснащеної 14-ї російської армії, пише Balkaninsight.

Rosijski Vijskovi Na Okupovanij Chastyni Moldovy

Військовослужбовці розділені між так званою групою миротворців і Оперативною групою російських військ, яка підпорядковується Західному військовому округу Росії, що базується в Санкт-Петербурзі.

Воєнізовані формування, лояльні до сепаратистського режиму в Тирасполі, за оцінками, налічують близько 10 000 чоловік. З іншого боку, Молдова має лише близько 6000 військовослужбовців, включаючи штатний персонал.

Український Генштаб повідомив, що в п’ятницю вранці поблизу Тирасполя, головного міста Придністров’я, спостерігалася значна активність російських вертольотів. У міністерстві оборони Молдови активність не змогли ні спростувати, ні підтвердити.

Політичний та військовий експерт Міхай Ісак (Mihai Isac) заявив, що таке сусідство становить для Молдови серйозну загрозу.

“Кишиневу знадобиться допомога міжнародної спільноти, щоб допомогти українським біженцям. Існування Придністров’я є головним чинником рішучості рішень столиці Молдови. Російська армія може активізуватися за короткий час, тому Кишинів зараз знаходиться в найгіршій безпековій ситуації за останні десятиліття”, – сказав Ісак.

Він додав, що проросійська опозиція в Молдові намагається отримати політичні переваги від війни, закликаючи до дострокових виборів.

Нагадаємо, молдавське міністерство охорони здоров’я підрахувало запаси ліків та медобладнання в країні. У відомстві заявили, що молдавські лікарні безкоштовно госпіталізуватимуть та оперуватимуть українців, які виїхали до Молдови через російську агресію.

InfoPost.Media

Фото: mil.in.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі