fbpx
22 Жовтня, 2021

У Польщі повнолітнім дозволять щепитись третьою дозою вакцини

У Польщі повнолітнім дозволять щепитись третьою дозою вакцини

У Польщі найближчим часом почнуть вакцинувати дорослих третьою, бустерною дозою вакцини від коронавірусу. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Додаткову вакцину зможуть отримати жителі Польщі віком від 18 років, які отримали останню дозу щонайменше 6 місяців тому.

Poland vaccination

Рішення рекомендувати третю дозу вакцини проти COVID-19 від Pfizer або Moderna людям з ослабленою імунною системою на початку жовтня прийняло Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). Проте кінцеве рішення щодо необхідності бустерної дози залишається за самими країнами-членами ЄС.

“Ми провели чергову зустріч з експертами Медичної ради. Я подякував своїм радникам за їх рекомендацію розширення групи, охопленої бустерними щепленнями” – заявив Моравецький. – “Разом з головою МОЗ Адамом Недзельським ми постановили, що щеплення можуть розпочатися протягом кількох тижнів”.

Пік четвертої хвилі коронавірусу в Польщі очікують наприкінці листопада та на початку грудня. На цей випадок в країні підготували план збільшення кількості ліжок у лікарнях для хворих на COVID-19. У Любліні та Підляшші, де спостерігається найвищий рівень захворюваності, для цього навіть відкрили тимчасові лікарні.

Слід зазначити, що в Польщі вже більше 60,6% жителів пройшли повний курс вакцинації, однак у четвер,  21 жовтня, міністерство охорони здоров’я Польщі повідомило про майже 5,6 тисяч нових випадків коронавірусу.

Тут варто нагадати, що навіть високий рівень вакцинації в країні не гарантує уникнення нових спалахів коронавірусу. Так, наприклад, Латвія оголосила карантин з 21 жовтня по 15 листопада, щоб спробувати уповільнити зростання захворюваності COVID-19. Хоча, за даними ВООЗ Латвія є однією з найменш вакцинованих країн Європейського Союзу, проте тут досягли 52% повністю щеплених жителів. В Україні, до порівняння цей показник становить 16,52%.

 

InfoPost.Media за матеріалами pap.pl

Фото: euronews.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі