fbpx
20 Жовтня, 2021

Латвія іде на чотиритижневий карантин через пік COVID-19

Латвія іде на чотиритижневий карантин через пік COVID-19

Латвія оголосила карантин з 21 жовтня по 15 листопада, щоб спробувати уповільнити зростання захворюваності COVID-19. За даними ВООЗ Латвія є однією з найменш вакцинованих країн Європейського Союзу.

Лише 54% дорослих латвійців були повністю вакциновані, що значно нижче середнього показника ЄС, який становить 74%, свідчать дані ЄС.

Lt Covid

“Наша система охорони здоров’я знаходиться в небезпеці … Єдиний вихід з цієї кризи – зробити щеплення”, – сказав прем’єр -міністр Кріш’яніс Каріньш (Krišjānis Kariņš) після екстреного засідання уряду.

За його словами, причиною різкого зростання випадків госпіталізації є саме низький рівень вакцинації у країні. Латвія займає 4-те, найгірше з точки зору вакцинації місце, опинившись після Хорватії (51,4%), Румунії (34,8%) та Болгарії (23,6%).

“Я повинен вибачитися перед уже вакцинованими”, – сказав Каріньш, оголосивши, що магазини, ресторани, школи та розважальні заклади будуть закриті.

Доступними залишаться тільки основні послуги, а в місті діятиме комендантська година з 20:00 до 5:00. Впродовж часу, протягом якого буде діяти карантин, функціонуватимуть тільки основні виробничі, будівельні та суспільно важливі підприємства. Прицьому ніяких обмежень не було оголошено на поїздки, “оскільки рівень інфікованості в інших місцях значно нижчий і уряд не побачив у цьому безпосередніх ризиків.

Слід зазначити, що одна з двох найбільших ризьких лікарень почала встановлювати імпровізовані ліжка для пацієнтів з COVID-19, щоб впоратися з напливом. Кількість нових випадків захворювання в Латвії зросла на 49% за минулий тиждень. У зв’язку з цим уряд Латвії скасував більшість запланованих операцій у лікарнях на тлі зростаючої потреби у ліжках та персоналі.

Показовим є й той факт, що минулого тижня президент Латвії Егільс Левіц (Egils Levits) отримав позитивний результат, що змусило піти на карантин президента Фінляндії Саулі Нійністо (Sauli Niinisto), який поснідав із Левіцем напередодні.

Раніше ми розповідали про те, що Європейський союз, за великою ймовірністю, виключить Україну із переліку країн, які наразі вважаються безпечними для в’їзду до країн ЄС. Причиною тому став суттєвий ріст рівня захворюваності на COVID-19, тому ймовірно, що країна більше не потраплятиме до цього списку.

 

InfoPost.Media за матеріалами euractiv.com

Фото: REUTERS/Ints Kalnins


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі