fbpx
18 Січня, 2022

У Польщі повідомили про початок п’ятої хвилі пандемії COVID-19

У Польщі повідомили про початок п’ятої хвилі пандемії COVID-19

Польща переживає п’яту хвилю зараження коронавірусом, заявив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Нєдзельський. Він попередив, що поширення варіанту омікрон може спричинити таке різке збільшення щоденних випадків зараження, якого Польща поки не знала.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Коронавірус у Польщі

Щоденні показники зменшувалися з початку грудня, але зараз щодня повідомляється в середньому по 10 000 нових випадків зараження коронавірусом.

“Ми прогнозуємо, що пік заражень припаде на середину лютого, і що на цьому піку ми матимемо близько 60 000 випадків на день”, – сказав Нєдзельський на прес-конференції.

Найбільша кількість щоденних випадків зараження в Польщі з початку пандемії була 1 квітня 2021 року, коли було зареєстровано 35 251.

Це в п’ятницю, 14 січня, 13 із 17 членів Польської медичної ради, яка консультує прем’єр-міністра у зв’язку з пандемією коронавірусу, подали у відставку. Експерти, які пішли у відставку, засудили відсутність впливу науки на політику. Вони критикували, що їхні рекомендації не були реалізовані на практиці і незадовільна співпраця з урядом їх виснажила.

Недзельський сказав, що намагався переконати членів ради, які пішли у відставку, продовжити роботу в органі, але безуспішно. Міністр додав, що буде створено новий дорадчий орган, який матиме іншу форму – до його складу увійдуть більш широкі експерти, які допомагатимуть та консультуватимуть прем’єр-міністра. Крім лікарів, до нього також увійдуть економісти та соціологи.

У країні з населенням близько 38 мільйонів на даний момент повідомили про 4 323 482 зараження коронавірусом і 102 309 смертей, повідомляє Reuters.

Варто додати, що cейм Польщі прийняв законопроект правлячої партії “Право і справедливість”, який посилить державний контроль над школами. На думку критиків, він може обмежити доступ до викладання тем, присвячених ЛГБТ та сексуальному вихованню.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі