fbpx
14 Січня, 2022

Сейм Польщі вирішив посилити державний контроль над школами. Опозиція проти

Сейм Польщі вирішив посилити державний контроль над школами. Опозиція проти

Сейм Польщі у четвер, 13 січня, прийняв законопроект правлячої партії “Право і справедливість”, який посилить державний контроль над школами. На думку критиків, він може обмежити доступ до викладання тем, присвячених ЛГБТ та сексуальному вихованню.

Згідно з новим законом, який отримав назву Lex Czarnek, позакласні заходи, які проводять неурядові організації в школах, повинні затверджуватися призначеним урядом керівником. Про це повідомляє Euractiv.

Poland

Міністр освіти Пшемислав Чарнек заявив, що ці наглядачі повинні мати право блокувати будь-які програми, які були б “загрозою моральності дітей”. Зокрема це стосується сексуального виховання.

Закон також полегшить звільнення директорів шкіл.

У провладній партії стверджують, що зміни необхідні для “захисту дітей”. На думку опозиції ж такі норми спрямовані на усунення ліберальних цінностей з суспільного життя, контроль та зв’язування рук керівників шкіл.

Так, наприклад, депутат від партії “Ліві Разом” (Lewica Razem) Агнешка Дземянович-Бак (Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk) заявила, що замість боротьби з депресією чи крайньою бідністю серед польських дітей, міністр Чарнек працює “над політизацією польських шкіл”.

Варто додати, що після приходу до влади в 2015 році націоналістичний уряд запровадив низку освітніх реформ. Таке рішення прийняли, стверджуючи про необхідність захищати традиційні християнські цінності та навчати дітей пишатися історією Польщі.

Законопроект, який тепер буде подано до сенату, де домінує опозиція, ймовірно, буде відхилено. Це дозволить нижній палаті парламенту знову проголосувати, перш ніж законопроект буде поданий на підпис президенту Польщі Анджею Дуді.

Нагадаємо, що на початку січня міністерство юстиції Польщі передало до Центру урядового законодавства проект, що регламентує відповідальність за водіння у нетверезому стані. За новими нормами пропонується забирати машини у нетверезих водіїв.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі