fbpx
28 Січня, 2022

У МЗС України відповіли на заяви Сійярто про “утиски нацменшин”

У МЗС України відповіли на заяви Сійярто про “утиски нацменшин”

Міністерство закордонних справ відреагувало на заяви глави МЗС Угорщини Петера Сійярто. Той в інтерв’ю угорському виданню завив, що Угорщина обмежена у можливостях підтримки Києва в конфлікті з РФ через нібито дискримінаційну політику України щодо угорської нацменшини.

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі “Європейській правді”  зазначив, що висновки Сійярто надто політизовані.

Олег Ніколенко

“Категорично відкидаємо твердження міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто про існування в Україні політики порушення прав національних меншин. Це – надумані та заполітизовані судження. Навпаки, в нашій державі втілюється відкрита політика створення ширших можливостей для самореалізації національних спільнот. Жодних загроз для їхньої національній самобутності не існує. Ми високо цінуємо етнічне і національне розмаїття українського суспільства”, – зазначив Ніколенко.

За словами представника українського МЗС, останніми роками Україна максимально відкрита до діалогу у питанні можливостей для національних спільнот, зокрема угорської. Співпрацює з Угорщиною триває на різних рівнях, зокрема з української ініціативи у лютому 2021 року створили спільну робочу групу з питань освіти, в рамках якої відбувається ефективна і результативна співпраця.

“Нині немає жодних обґрунтованих підстав звинувачувати Україну в порушенні прав національних меншин, а тим більше блокувати співпрацю нашої держави з НАТО, особливо на тлі агресивних дій Росії. Без безпеки в Україні не буде безпеки ні в Угорщині, ні в Європі загалом. Лише разом ми можемо зміцнити безпеку в регіоні Центральної Європи”, – наголосив речник.

Нагадаємо, раніше Петер Сійярто заявив, що в інтересах Угорщини підтримувати “прагматичні нормальні відносини, засновані на взаємній повазі”. Однак Угорщина продовжить блокувати євроатлантичне зближення України через українські закони, які на їхню думку порушують права меншин та мовні права угорців на Закарпатті.

 

InfoPost.Media

Фото Олега Ніколенка


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі