fbpx
17 Березня, 2022

У МВС Словаччини попередили про шахрайство при зборі фіндопомоги біженцям з України

У МВС Словаччини попередили про шахрайство при зборі фіндопомоги біженцям з України

Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки попереджає про шахрайство при наданні фінансової допомоги біженцям з України.

Про це з посиланням на прессекретаря словацького МВС Марту Фабіанову повідомляє TASR.

шахраї у Словаччині

У міністерстві виявили, що, хоча війна в Україні принесла величезну хвилю солідарності, вона також відкрила простір для використання ситуації шахраями.

Поліція попереджає про шахрайські листи від невідомих відправників, які, можливо, організовують збір коштів. Також можуть бути листи, у яких шахраї стверджують, що на війні хтось загинув, після чого адресат міг би отримати у спадок на велику суму грошей, але з потрібно внести певний внесок коштів за адвокатські послуги.

За інформацією міністерства, також варто звернути увагу на сайти, які заявляють про збір допомоги Україні. Часто вони перенаправляють громадян на інший сайт, де вимагають ввести номер кредитної картки.

Також міністерство застерігає від фейкових благодійних зборів.

“Якщо ви хочете допомогти біженцям та людям в Україні, відправивши гроші, завжди перевіряйте репутацію організації”, – підкреслила Фабіанова, зазначивши, що законність збору та інформацію про нього можна перевірити в спеціальному реєстрі на сайті ives.minv.sk/vez.

У міністерстві нагадують, що здійснення зборів регулюється законодавством і може здійснюватися лише уповноваженими юридичними особами.

За словами Марти Фабіанової, відділ державного управління МВС видав 11 рішень про реєстрацію громадських організацій, які безпосередньо пов’язані з ситуацією в Україні з початку війни в Україні. Вона додала, що шість рішень набрали чинності і що вже існуючі зареєстровані організації можуть служити для допомоги біженцям.

Нагадаємо, у Словаччині вирішили розмістити до 2100 військовослужбовців Північноатлантичного альянсу у рамках так званої посиленої передової присутності НАТО. Таке рішення ухвалила Національна рада Словацької Республіки у вівторок, 15 березня.

 

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі