fbpx
03 Лютого, 2022

У Молдові вдвічі скоротилась кількість студентів – молодь втікає з країни

У Молдові вдвічі скоротилась кількість студентів – молодь втікає з країни

Кількість студентів у вищих навчальних закладах Молдови за останні 15 років скоротилась майже вдвоє. Основною причиною аналітики називають низьку народжуваність і масову міграцію молоді з країни.

Так, за даними кишинівської неурядової організації IDIS Viitorul, кількість студентів, які навчаються в університетах у Молдові, зменшилась із 128 000 до 59 600 протягом вказаного періоду. Про це з посиланням на економічного аналітика Вячеслава Йоніту пише Вalkaninsight.

Studenti Moldova Scaled E1642416320618 1280x771

При цьому, за даними дослідження, у 2019 році ця цифра впала до 56 тис. студентів.

Як стверджує аналітик, у 2006-2007 роках на тисячу жителів припадало 39 студентів, а зараз – лише 22,6.

“Різке зниження народжуваності та триваюча міграція призвели до того, що ми сьогодні маємо”, – сказав Іоніта.

У 2010 р. налічувалося майже 424 тис. молодих людей університетського віку у віці від 19 до 24 років; зараз їх налічується лише 245 000. Тобто кількість зменшилась майже на 50 відсотків за трохи більше ніж за десять років.

Другим негативним фактором, за його словами, є масовий виїзд молоді за кордон.

З 245 000 молодих людей у ​​Молдові у віці від 19 до 24 років лише 146 000 фактично перебувають у країні, інші 88 тисяч виїхали за кордон. Щороку, за його словами, країну залишають 4,5 тисячі молодих людей університетського віку.

У 2010 році частка молодих людей у ​​віці від 19 до 24 років становила майже 12 відсотків від загальної кількості населення. Сьогодні це тільки 6%. До 2025 року частка може скоротитись лише до 5 відсотків.

“Молоді в селах більше не видно. Літнє населення залишається, а молодь більше не повертається додому”, – зазначив економічний аналітик.

Прес-секретар Європейської студентської асоціації AEGEE-Кишинів Дмитро Черніка розповів, що молоді студенти залишають Молдову заради кращого навчання та можливостей роботи.

“Багато студентів хочуть отримати визнаний європейський диплом, якого не можуть запропонувати наші університети в Молдові. Багато хто сподівається вчитися за кордоном, оскільки, закінчивши навчання там, вони можуть залишитися і знайти більш оплачувану роботу у більш розвинених країнах”, – сказав він.

Нагадаємо, нещодавно президент Румунії Клаус Йоганніс наголосив на необхідності захисту румунської мовної ідентичності в Україні та офіційного визнання відсутності “молдовської мови”.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі