fbpx
10 Грудня, 2021

У місті Печ на півдні Угорщини планують оновити міжнародний аеропорт для лоукостів

У місті Печ на півдні Угорщини планують оновити міжнародний аеропорт для лоукостів

В місті Печ на півдні Угорщини можливо незабаром почнуть оновлювати один з п’яти міжнародних аеропортів країни для здійснення бізнес-рейсів та “лоукостів”.

Наразі депутати угорського парламенту, представники регіону, кажуть, що попередніх домовленостей в Будапешті вже досягнуто. Адже без підтримки держави власникам летовища зробити це буде неможливо, повідомляє pecsaktual.hu.

“Розвиток аеропорту Печ-Погань (Pécs-Pogány) має важливе значення для економічного розвитку області Барань, Печа та всього регіону”, – зазначив на прес-конференції Петер Хоппал (Hoppál Péter), представник провладної партії Fidesz.

Будівельний комплекс аеропорту Печ-Погань передали на місцевий баланс 15 років тому. З того часу з міського бюджету було витрачено близько 2 млрд форинтів на підтримку його діяльності.

Аеропорт було відкрито для пасажирів у 2003 році. Він розташований поблизу села Погань за 9 км на південь від центру Печа.

Через невелику довжину злітно-посадкової смуги приймає лише невеликі літаки. Найбільший пасажиропотік — 7200 осіб — аеропорт мав у 2011 році, коли звідси виконувалися чартерні рейси в болгарський Бургас та на грецькі острови Корфу та Закінф. Раніше існував також рейс до Відня, нині він скасований.

Орієнтовна середньорічна експлуатаційна вартість бюджету для підтримки діяльності аеропорту становить 70 мільйонів форинтів. У нинішній ситуації розвиток можливий лише за підтримки держави та зацікавленості інвесторів.

Перш за все планується продовжити злітно-посадкову смугу до 2140 метрів.

Очікується, що питання розвитку аеропорту в Печі розглянуть вже на наступному засіданні парламенту Угорщини.

Крім того у листопаді стало відомо, що в угорській Ньїредьгазі планують відновити аеропорт – для внутрішніх та міжнародних рейсів. Аеропорт у Ньїредьгазі розташований за 3 км від міста і наразі не підходить для посадки великих літаків. З 1968 року він використовується як тренувальна база для пілотів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі