fbpx
08 Жовтня, 2021

У Кошицях замість незаконних білбордів висадять сотні дерев

У Кошицях замість незаконних білбордів висадять сотні дерев

Влада словацького міста Кошице видала майже сто рішень про усунення незаконних білбордів з вулиць міста. Перші два незаконні рекламні щити, власники яких не відреагували на припис, вже демонтували цього тижня. Решту мають ліквідувати до кінця весни наступного року.

Як зазначають у відділі архітектури мерії Кошице, всього у місті майже три тисячі рекламних площин, які повністю або частково знаходяться на землях міста. Чимало з них не мають відповідних дозволів, оскільки були встановлені дуже давно.

Odstranovanie Bilbordov V Kosiciach 05 Galeria

Замість кожного демонтованого рекламного носія в мерії Кошиць пообіцяли висадити дерева на ділянках, де це буде можливо. Їх візьмуть із власного декоративного розплідника у Бернатовце.

“Ми встановили правила, за якими не видаються нові ліцензії рекламним компаніям і не поновлюються старі у разі закінчення їх терміну дії. Не зважаючи на складність процесу, наша мета – прикрасити вулиці та весь громадський простір у нашому місті”, – зазначив мер Ярослав Полачек (Jaroslav Polaček).

За його словами, протягом наступного року усунуть і решту незаконних рекламних носіїв, наразі місто очікує на відповідні рішення міських архітекторів.

Не обійшлось без політики і скандалу

Один із демонтованих білбордів містив рекламу партії “Для людей” (Za ľudí). Лідер партії Вероніка Ремішова (Veronika Remišová) та рекламна агенція, якій належала конструкція, заявили, що демонтаж був незаконний. За їх словами, білборд встановили легально відповідно до діючого договору оренди. Тепер вони вимагатимуть компенсації від міської влади.

У партії закликали мера міста Ярослава Полачека “вибачитися за непрофесійний та аматорський підхід до демонтажу білбордів у місті Кошице”, опублікувавши відповідну заяву.

“Партія “Для людей” завжди підтримувала зменшення візуального смогу, і ми вітаємо будь-які ініціативи в цьому напрямку. Однак ми не можемо підтримати ковбойські дії окремих осіб, які не мають юридичної підстави і, зрештою, виглядають дуже непрофесійно та по-аматорськи. Мер Ярослав Полачек демонтував офіційний щит одного з найбільших агентств Словаччини, і це дуже невдалий крок”, – заявив депутат міста Кошице від партії “Для людей” Мілан Лешак (Milan Lesňák).

В свою чергу мер Кошиць під час прес-конференції додав, що на черзі ще близько 70 локацій, на яких міська влада найближчим часом демонтує нелегальні рекламні площі.

Також нещодавно в Кошицях планували заборонити діяльність гральних закладів. Відповідне засідання міської ради відбулось аж через рік після того як керівництво міста і окремих районів висловило пропозицію обговорити це питання. Однак на підтримку цього рішення голосів не вистачило.

 

InfoPost.Media за матеріалами spravy.pravda.sk

Фото: spravy.pravda.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі