fbpx
04 Квітня, 2022

У Чехії зареєстровано 500 заяв про злочини, пов’язані з українськими біженцями

У Чехії зареєстровано 500 заяв про злочини, пов’язані з українськими біженцями

У зв’язку з прибуттям у Чехію біженців з України поліція зареєструвала 500 заяв про злочини та розпочала 138 кримінальних проваджень.

Про це з посиланням на заяву міністра внутрішніх справ Чехії Віта Ракушана пише портал Novinky.

“Звичайно, йдеться про комплексний різновид злочинів, пов’язаних із прибуттям українців до Чехії. У деяких випадках це дійсно зловживання становищем біженців чи випадки пограбування біженців. Але є злочини, у яких винуваті самі українці”, – повідомив Ракушан.

Віт Ракушан

Він також розповів, що наразі Міністерство внутрішніх справ Чехії витратило вже десять мільярдів крон на подолання міграційної кризи, пов’язаної з вторгненням Росії в Україну. Подальше вирішення міграційної кризи має бути обговорене та зафіксоване у стратегічному плані. Цей план уряд обговорить у середу і його буде подано до Палати депутатів 14 квітня.

За словами міністра Ракушана, витрачена сума відображає створення основних кризових механізмів, таких як початок роботи центрів для біженців або налагодження систем.

“Ми працюємо зі сценарієм 300 000 біженців у Чехії, як це є при нинішній ситуації. Інший варіант – п’ятсот-шістсот тисяч людей, що є найбільш вірогідним варіантом за прогнозами соціологів. Ми готуємо для цього всі заходи, які стосуватимуться системи освіти, системи охорони здоров’я, соціального забезпечення людей, можливості виходу на ринок праці”, – сказав Ракушан.

Наразі в Чехії 255 тис. біженців отримали спеціальну візу.

Нагадаємо, десятки знаменитих спортсменів Чехії пожертвували на благодійний інтернет-аукціон свої шапки, футболки та, наприклад, м’ячі та рукавички. Виручені з аукціону кошти підуть на допомогу українським дітям.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі