fbpx
23 Листопада, 2021

У Чехії запустили петицію про обов’язкову вакцинацію

У Чехії запустили петицію про обов’язкову вакцинацію

Чеський вчений Петер Шеба (Peter Šeba) з Чеської Академії наук і мистецтв запустив онлайн-петицію щодо обов’язкової вакцинації в країні. Через кілька днів вона набрала близько 2500 підписів і викликала дискусію щодо цього чутливого питання.

Слід зауважити, що наразі уряд Чехії не підтримував обов’язкової вакцинації, повідомляє euractiv.com.

“Ми, нижче підписані громадяни, просимо зробити обов’язковою вакцинацію проти вірусу SARS-CoV-2 для всіх людей віком від 12 років. Єдиний виняток мають становити ті, хто не може бути вакцинований за станом здоров’я”, – йдеться у петиції.

Cz Vaccination

Автор петиції впевнений, що демократичні засади у цьому питанні тільки шкодять країні.

“Неправильне розуміння свободи та демократії в нашому суспільстві спричиняє смерть”, – стверджує мікробіолог Пітер Шеба.

У неділю, 21 листопада, рівень захворюваності у Чехії зріс до нового рекорду. Понад 1000 осіб на 100 000 жителів були вперше інфіковані. Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я Чехії, з початку пандемії коронавірусу два мільйони чеських громадян заразилися вірусом.

Оскільки ситуація серйозно погіршується, Чехія з 22 листопада ввела жорсткіші обмеження. Негативні тести більше не приймаються як “пропуск на COVID”. Тому невакцинованим людям заборонено користуватися послугами ресторанів, перукарень чи кінотеатрів. Невакциновані все ще можуть працювати на своїх робочих місцях, однак компаніям наказали відновити тестування цих працівників принаймні раз на тиждень.

Незважаючи на важку епідеміологічну ситуацію, уряд прем’єр-міністра Андрея Бабіша (Andrej Babiš) , що йде у відставку, вирішив більше не вводити режим надзвичайного стану. Майбутній уряд Петра Фіали (Petr Fiala) також пообіцяв під час своєї передвиборчої кампанії, що в разі приходу до влади не буде вводити жодного карантину.

Тим часом найбільше від наслідків пандемії постраждала ресторанна галузь країни. За даними опитування Edenred серед 236 власників ресторанів більше третини ресторанів і пабів можуть зникнути з чеської гастрономічної карти Чехії. Зараз майже десята частина власників вже налаштована закрити бізнес.

 

InfoPost.Media

Фото: Getty Images


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі