fbpx
20 Січня, 2022

У Чехії відмінили обов’язкову вакцинацію, а кількість інфікованих COVID-19 за добу сягнула максимуму

У Чехії відмінили обов’язкову вакцинацію, а кількість інфікованих COVID-19 за добу сягнула максимуму

У середу, 19 січня, уряд Чехії скасував указ, згідно з яким вакцинація від COVID-19 була обов’язковою для ключових спеціалістів та людей старше 60 років. На такий крок уряд пішов, щоб уникнути “поглиблення розколів” у суспільстві, в той час як щоденна кількість нових випадків досягла рекордного рівня.

Прем’єр-міністр Петр Фіала заявив, що його новий уряд не бачить причин для примусової вакцинації, як планував попередній кабмін в деяких секторах. Про це повідомляє Reuters.

“Це не змінює нашу позицію щодо вакцинації. Вона, безсумнівно, найкращий спосіб боротьби з COVID-19. Однак ми не хочемо поглиблювати тріщини в суспільстві”, – сказав Фіала на прес-конференції.

У грудні попередній уряд розпорядився з березня 2022 року зробити обов’язковою вакцинацію проти COVID-19 для персоналу лікарень та будинків престарілих, поліції, солдатів та деяких інших професій, а також осіб віком старше 60 років.

вакцинація в Чехії

Історичний рекорд COVID-19 у Чехії

Поворот політики настав, коли хвиля варіанту Omicron обрушилась на Чехію з населенням 10,7 мільйонів чоловік.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що у вівторок було зареєстровано 28 469 нових випадків COVID-19, що є рекордною щоденною кількістю з початку пандемії. Ця цифра більш ніж вдвічі перевищує кількість зареєстрованих випадків у той самий день минулого тижня.

Як і в інших країнах Центральної Європи, уряд очікує близько 50 000 щоденних випадків інфікування до кінця місяця.

Уряд Фіали також скоротив час карантину та ізоляції, а з цього тижня запустив обов’язкове тестування співробітників компаній.

Ще у листопаді чеський вчений Петер Шеба (Peter Šeba) з Чеської Академії наук і мистецтв запустив онлайн-петицію щодо обов’язкової вакцинації в країні. Через кілька днів вона набрала близько 2500 підписів і викликала дискусію щодо цього чутливого питання.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі