fbpx
09 Квітня, 2022

У Чехії українцям допомагатиме віртуальний помічник

У Чехії українцям допомагатиме віртуальний помічник

Компанія IBM та Посольство України в Чехії розробили віртуального помічника E-Consul, який надаватиме інформацію українцям Чехії українською мовою. Чат-бот допоможе їм у вирішенні питань, пов’язаних із оформленням тимчасового місця проживання, отриманням документів, що посвідчують особу, візами чи працевлаштуванням, туристичними чи нотаріальними послугами.

“Чат-бот спростить наше спілкування з українськими громадянами, які потребують консульської допомоги в Чехії”, – цитує посла України в Чехії Євгена Перебийніса видання novinky.

Громадяни звертаються до посольства, наприклад, коли їм потрібно оформити новий паспорт або зареєструвати новонароджену дитину. Електронний консул буде доступний у мережі Telegram і незабаром буде запущений на сайті посольства та у профілі у Facebook.

Image (1)

IBM CR веде переговори з українським посольством щодо розширення своїх послуг, наприклад, до Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини.

“Після необхідної адаптації до контексту та конкретної ситуації в кожній країні, чат-бот повинен мати можливість відповідати на всі відповідні запитання біженців також у вищезазначених країнах”, – повідомили в компанії.

Програмісти IBM у Чехії створили чат-бот на основі продукту IBM Watson.

“IBM Watson Assistant використовує штучний інтелект, щоб допомогти компаніям та установам інтегрувати розмовні інтерфейси в програми, пристрої чи канали, які люди використовують, щоб отримати необхідну інформацію”, — сказала Зузана Кочманікова, генеральний директор IBM CR.

З початку війни Чехія видала понад 266 000 спеціальних віз людям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Фактична кількість біженців, які проживають у Чехії, ймовірно, більша. Вже на початку минулого тижня прем’єр-міністр Петро Фіала (ODS) заявив, що їх близько 300 тис. Майже половина з них діти, чотири п’ятих дорослих – жінки.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі