fbpx
04 Березня, 2022

У Чехії почав діяти надзвичайний стан через хвилю переселенців з України

У Чехії почав діяти надзвичайний стан через хвилю переселенців з України

Уряд Чехії оголосив надзвичайний стан через велику кількість біженців з України. Рішення про введення режиму надзвичайного стану прийняли в середу, 2 березня.

Чинності рішення чеської влади набуває сьогодні, 4 березня, та триватиме 30 днів, повідомляє з посиланням на міністра внутрішніх справ Віта Ракушана видання novinky.cz.

надзвичайний стан у Чехії

Таким чином уряд зможе вживати заходів без попередніх консультацій у парламенті.

Через вторгнення Росії в Україну Чехія також збільшує свій оборонний бюджет приблизно на мільярд чеських крон (38,66 мільйона євро). При цьому прем’єр-міністр Петр Фіала підкреслив, що безпеці країни безпосередньо ніхто не загрожує.

“Я хочу запевнити всіх громадян, що їм не потрібно хвилюватися”, – сказав Фіала. – “Надзвичайний стан введено виключно з технічних причин, щоб ми могли впоратися з напливом біженців. Він жодним чином не торкнеться громадян Чехії”.

Надзвичайний стан оголосили на 30 днів, що є максимумом.

Нагадаємо, уряд Чехії вирішив призупинити розгляд візових заяв для громадян Росії. Таке рішення прийняли у рамках своїх додаткових національних заходів на доповнення до санкцій ЄС проти Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі