fbpx
26 Лютого, 2022

Чехія тимчасово припинила видавати візи росіянам та закрила небо для російських літаків

Чехія тимчасово припинила видавати візи росіянам та закрила небо для російських літаків

Уряд Чехії вирішив призупинити розгляд візових заяв для громадян Росії. Таке рішення прийняли у рамках своїх додаткових національних заходів на доповнення до санкцій ЄС проти Росії.

Про це з посиланням на заяву прем’єр-міністра Чехії Петра Фіалу пише Euractiv.

Чехія віза

Також Чеська Республіка вирішила відкликати свою попередню згоду на створення генеральних консульств Російської Федерації в двох чеських містах – Брно та Карлових Варах. Це означає, що ці консульства мають негайно припинити роботу, а їхніх співробітників мають бути вислані з Чехії.

Крім того Чеська Республіка призупинила діяльність чеських генеральних консульств у Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі.

Водночас МВС Чехії підготувало план надзвичайної ситуації на випадок масового напливу біженців з України. Українцям, які на даний момент проживають в країні, буде продовжено візу.

“Я тут від імені уряду Чехії, щоб дати гарантію громадянам України, які перебувають на нашій території. Вам не потрібно турбуватися про продовження візи, вам не потрібно турбуватися про возз’єднання зі своїми сім’ями, ми вас сюди ласкаво просимо, і ви тут у безпеці”, – сказав Фіала.

Варто додати також, що кілька чеських мільярдерів і великих компаній заявили, що нададуть значну фінансову підтримку неурядовим організаціям, які надають гуманітарну допомогу в Україні. За один день було зібрано понад 4 мільйони євро.

Закрите небо над Чехією

У п’ятницю, 25 лютого Чехія заборонила прильоти та вильоти всіх російських авіакомпаній у внутрішні аеропорти. Таке рішення чеський уряд прийняв у співпраці з Польщею.

Про це пресі повідомив міністр транспорту Мартін Купка (ODS), пише zpravy.aktualne.cz. До цього авіалінії “Аерофлот” та “Россия” здійснювали рейси між Прагою, Москвою та Санкт-Петербургом.

Міністерство не видавало дозволів на нерегулярні рейси російських перевізників протягом двох днів та продовжило заборону на регулярні рейси.

Міністр також нагадав, що санкції ЄС обмежують ремонт і технічне обслуговування літаків російських перевізників у межах Євросоюзу.

“Це також означає чіткий сигнал з точки зору безпеки”, – додав він.

Нагадаємо, що Чехія також заявила про готовність до прийому біженців, які можуть приїхати з України в разі ескалації конфлікту з Росією. Також уряд Чехії наприкінці січня вирішив передати Україні 4006 одиниць артилерійських боєприпасів на суму 36,6 млн крон.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі