27 Квітня, 2022

У Чехії почалися виплати тим сім’ям, які надали притулок українським біженцям

У Чехії почалися виплати тим сім’ям, які надали притулок українським біженцям

Міністерство праці Чеської Республіки опрацювало перші заяви про надання допомоги домогосподарствам, які прийняли українських біженців. Через перевантаженість цей процес супроводжувався деякими труднощами, тому процес затягнувся.

Запити на підтримку від держави на поточні витрати можна було подавати з 11 квітня, і тільки в електронному вигляді. З початку війни тимчасові візи в Чехію отримали 308 тисяч громадян України, повідомляє Ceska televize.

Наразі надійшло 9823 заяви від сімей, які безкоштовно надають житло 28 301 громадянину України.

українські біженці в Чехії

За словами міністра праці та соціальних справ Маріана Юречки, перша частина з приблизно двох тисяч платежів підтримки мала бути відправлена вже на початку цього тижня. Близько 3300 сімей найближчими днями також отримають виплати.

Виплати становлять 3000 крон (близько 4000 грн) на одного біженця на місяць, але не більше 12 тисяч крон для приймаючої родини (15700 грн). Підтримку можуть отримати люди, які безкоштовно розмістили біженців з України принаймні на 16 днів протягом місяця. Помешкання повинно мати місце для відпочинку, приготування їжі та особистої гігієни, туалет і доступ до питної води. Допомога буде виплачуватися до кінця червня.

Не всім виплачуватимуть однаково

Утім чеські соціальні експерти критикують надання однакової суми за кімнату чи всю квартиру для біженців. Вони також рекомендують виплачувати підтримку протягом обмеженого часу або поступово скорочувати її, якщо біженці знайдуть роботу.

Голова Асоціації регіонів Мартін Куба каже, що Чехія також має зосередитися ще й на тому, кому саме вона надає допомогу. Тобто людям, які володіють українською мовою і мають українське громадянство. За його словами останніми днями зафіксовані випадки коли біженці, а серед них особливо ромської національності, розмовляють лише угорською.

“У нас часто так траплялося, що ми надавали їм житло, але вони відмовлялися там залишатися”, – сказав Мартін Куба, додавши, що це певні групи людей, які потребують специфічної комунікації. – “У наших регіонів немає для цього можливостей, і уряд має вирішити це питання”.

Подібна проблема існує і в Австрії. Роми-біженці часто не розмовляють українською мовою, а також мають специфічні вимоги, особливо зацікавленість у розміщенні великої кількості людей. Місцева влада знайшла понад двадцять будівель, які могли б відповідати цим вимогам ромських біженців з України.

Нагадаємо, що близько 100 000 ромських біженців покинули Україну з початку війни, але багато з них повертаються, щоб знову з’єднатися зі своїми сім’ями.

 

InfoPost.Media

Фото: Ceska televize


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі