У четвер, 17 березня, сенат парламенту Чехії прийняв закон, який, серед іншого, полегшить працевлаштування українських біженців. Цього ж дня його підписав президент Мілош Земан.
За цим законом іноземці з тимчасовим захистом отримують такі ж права та обов’язки, як і іноземці з посвідкою на постійне проживання. Українці самостійно можуть шукати собі роботу і не користуватися послугами посередників, пише видання novinky.cz.
За нелегальне працевлаштування українців передбачені суворі санкції.
Згідно із законом, діти-біженці зможуть відвідувати дитячі садочки, а держава сприятиме створенню нових місць. Біженці з обмеженими фізичними можливостями та люди похилого віку можуть безкоштовно користуватися соціальними послугами.
Кожен зареєстрований біженець отримає 5000 крон (202 євро) автоматично. Також вони можуть подавати заявку на отримання додаткової фінансової допомоги у розмірі 5000 крон на місяць, держава виплачуватиме її загалом до шести місяців.
Крім того, буде надано підтримку регіонам для українців, які проживають у приватних готелях та пансіонатах. Для дорослої особи сума відшкодування становитиме 200 крон (8 євро) на людину за ніч у тимчасових притулках для невідкладної допомоги, таких як спортзали та подібні приміщення. В інших закладах розміщення державна субсидія становитиме 250 крон (10 євро).
У той же час домогосподарства, в яких проживають біженці, можуть отримувати допомогу від служби зайнятості. Люди, які розміщують біженців вдома або у своїх квартирах, можуть отримувати допомогу в розмірі 3000 крон (121 євро) на місяць на людину, але не більше ніж 9000 крон (364 євро) на місяць на домогосподарство.
Закон вступає в силу 31 березня і він буде чинним протягом року.
Нагадаємо, до Чехії з України вже приїхало понад сто тисяч людей, чверть з яких хочуть поїхати до Праги. Про це заявив глава МВС Чехії Віт Ракушан після засідання Центрального кризового штабу.
Фото: novinky.cz
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.