По всій Братиславі відбуваються масові акції протесту студентів, які виступають проти змін до Закону про вищу освіту.
Всього поліція нарахувала 10 маніфестацій у різних частинах столиці Словаччини.
Поліція Братислави поки не повідомляє про порушення громадського порядку чи іншу незаконну діяльність під час протестів у середу.
“У зв’язку з сьогоднішніми масовими акціями, які проходять у кількох місцях Братислави, поліція вжила відповідних заходів. Ми постійно оцінюємо ситуацію щодо безпеки з акцентом на захист життя, здоров’я, майна громадян та громадського порядку”, – повідомили правоохоронці в соцмережі.
Студентськими акціями скористалася і опозиція, яка провела свій мітинг.
Словацькі студенти приурочили свої акції до річниці “Ніжної революції” та виступили проти намірів уряду внести зміни до Закону про вищу освіту.
Зміни в Закон передбачають вільну конкуренцію викладачів із закордонних вузів. Досі вони повинні були підтвердити свою кваліфікацію у Словаччині. Нарази виші є закритими вотчинами ректорів, самоврядування було ручним і часто переобирало їх пожиттєво. На думку протестуючих, держава хоче взяти управління вишами в свої руки, тому фактично управління навчальними закладами і грошові потоки вже не будуть підконтрольним академічним органам. Це практика більшості країн Євросоюзу.
Звичайно, що не всім ректорам та викладачам словацьких вузів це подобається і не виключено, що саме керівництво вишів підбурює студентів на акції протесту, акцентуючи увагу на тому, що реформа у вищій освіті торкнеться і студентського самоврядування.
Ми розповідали про те, як у тодішній Чехословаччині 32 роки тому проходила “Ніжна” або “Оксамитова революція”. Вона почалась зі студентської демонстрації та переросла у масові протести, які були схожими на події в Україні 2014-го. І саме 17 листопада країна відзначає річницю падіння тоталітарного режиму та Міжнародний день студентів.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.