fbpx
30 Серпня, 2021

У Братиславі призупинять вивезення побутових відходів через профілактику на сміттєспалювальному заводі

У Братиславі призупинять вивезення побутових відходів через профілактику на сміттєспалювальному заводі

Братиславський технологічний сміттєспалювальний завод ZEVO зупинить свою роботу. Технологічна пауза триватиме з 18 вересня по 18 жовтня, розповіли у міській компанії “Odvoz a likvidace odpadů” (OLO). Однак осіння зупинка заводу не вплине на вивезення відходів у місті, запевнила представниця OLO Лінда Ґолейова. 

Відключать на заводі відразу обидві лінії спалювання (К1 і К2). На них планують провести необхідні ремонтні роботи, які планувались ще під час весняного відключення.

Zevo Sk

Оскільки міська влада декларує мінімізацію вивезення відходів на сміттєзвалища, то на цей період сміття планують у разі потреби консервувати на полігоні FCC Zohor. Для уникнення переповненості сміттєзвалища компанія призупинить вивезення побутових відходів від індивідуальних споживачів з 16 серпня по 1 листопада.

“Осіннє закриття ZEVO не вплине на вивезення змішаних комунальних відходів, відсортованих відходів або біорозкладаних відходів у столиці Словаччини”, – запевнила представниця OLO.

Технологічні зупинки ZEVO проводять двічі на рік на обидвох лініях спалювання за ремомендацією виробника обладнання. Цьогоріч відключення частково вже відбувались – лінію K1 вимикали на 9 днів, а К2 переводили на технологічне обслуговування на 12 днів. Причиною стало призупинення виробництва у Європейському Союзі через пандемію COVID-19. Вимушену зупинку в компанії використали, щоб відпрацювати скоординованість механізму вивезення відходів, їх консервування та роботи спалювальних ліній так, щоб мінімізувати  вивезення відходів на звалища.

Варто зазначити, що будівництво сортувальних станцій та сміттєспалювальних заводів давно є ТОП-темою в Україні. Так, у закарпатському Берегові вирішити сміттєву проблему планували за рахунок будівництва сміттєсортувального заводу у найближчому селі Яноші. Завод збудували за допомоги європейського гранту (і сприяння сусідньої Угорщини). Утім він досі так і не запрацював.

 

InfoPost

фото: olo.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі