fbpx
24 Травня, 2022

У Братиславі припинить роботу пункт для біженців на головному залізничному вокзалі

У Братиславі припинить роботу пункт для біженців на головному залізничному вокзалі

Столиця Словаччини припиняє роботу так званого пункту першого контакту та підтримки на головному залізничному вокзалі міста. Причина – зменшення кількості біженців з України, які потребують допомоги безпосередньо на вокзалі.

Проте мобільна команда громадського об’єднання “Tenenet” буде доступна для них у відкритий час. Усю допомогу місто зосередить у Довідковому центрі на Боттовій вулиці, повідомляє TASR.

“Останні тижні показали, що кількість людей, які потребують допомоги безпосередньо на головному вокзалі, різко скорочується. Перш за все, змінюються сфери, в яких вони найчастіше потребують допомоги”, – повідомили у мерії Братислави.

Братислава

Спочатку волонтери надавали інформацію про проживання, тимчасовий притулок або юридичну та психосоціальну підтримку, частування та ночівлі. Зараз переважають питання про подорожі чи сполучення поїздів. Тому місто рекомендувало Міністерству транспорту та будівництва Словацької Республіки забезпечити головний вокзал та інші важливі транспортні вузли робітниками, які розмовляють українською мовою.

“У критичний період, коли прибуватимуть окремі потяги, на головному вокзалі буде мобільна група “Tenenet”, готова направити людей до Боттової або надати всю іншу важливу інформацію”, – запевняють у столиці.

Точку першого контакту та допомоги столиця створила у співпраці зі Словацькою залізницею, Лігою прав людини, Міністерством внутрішніх справ Словацької Республіки та ініціативою “Хто допоможе Україні”. За майже три місяці роботи тут допомогли понад 37 тисячам біженців з України.

Нагадаємо, наприкінці березня у Братиславі відкрився потужний центр допомоги біженцям з України. Місто відкрило цей центр у співпраці з державним, некомерційним та приватним секторами на території колишнього тимчасового автовокзалу на вулиці Боттовій.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR – Jakub Kotian


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі