fbpx
08 Грудня, 2021

У Берегові планують перенести меморіал Небесної Сотні та героїв АТО/ООС із центру міста. Чому і куди?

У Берегові планують перенести меморіал Небесної Сотні та героїв  АТО/ООС із центру міста. Чому і куди?

Меморіал Небесної Сотні та героїв АТО/ООС, який знаходиться у центрі Берегова, вирішили перенести. Таке рішення місцева влада прийняла у зв’язку з майбутньою реконструкцією території біля Будинку культури.

Один з перших подібних меморіалів Небесної Сотні на Закарпатті з’явився саме завдяки громадським активістам у Берегові, повідомляє Beregovo.today.

Siyarto E160091671796567

Відкриття меморіалу приурочили вшануванню пам’яті загиблих патріотів України, які полягли на Євромайдані 18-21 лютого 2014 року. Згодом поруч розташували і Скорботну стелу встановленої на честь загиблих у зоні АТО/ООС воїнів.

Варто зазначити, що першим закарпатцем, який віддав своє життя, захищаючи Україну, був берегівчанин, етнічний угорець Роланд Попович. Він загинув у червні 2014 року.

Меморіал Небесної Сотні та героїв АТО/ООС у Берегові є місцем, де віддають шану героям України, в тому числі й іноземні делегації. Так, у вересні 2020 року Берегові відвідав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який також поклав квіти до Меморіальної стели.

Siyarto E1600916717965

Наразі розглядається варіант перемістити меморіал на територію біля УСБ “Закарпаття” (біля термального басейну).

Нагадаємо, у листопаді в Берегові вшановували жертв “Маленьких робіт” – найбільшої трагедії в історії угорців Закарпаття. Точна кількість угорців, яких було залучено на примусові роботи після війни, досі невідома. За оцінками, всього в них брало участь до 600 тис осіб, з них понад 200 тисяч – цивільних.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі