fbpx
20 Листопада, 2021

У Берегові більше 2,5 тисяч закарпатців завершили курси угорської та української мов

У Берегові більше 2,5 тисяч закарпатців завершили курси угорської та української мов

У Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ 15 листопада урочисто вручили сертифікати про успішне завершення курсів із вивчення угорської та української мов. Організовує їх Центр навчання дорослих під егідою інституту в Берегові.

Директор Центру Наталія Вараді повідомила, що заявки на навчання, оголошене у березні 2021 року, подали загалом 3 662 закарпатці (2755 – на курси з вивчення угорської як іноземної та 907 на вивчення української як іноземної).

курси 02

Навчання тривало з 15 травня до 15 листопада. Угорську вивчали в 50 населених пунктах області, а українську у 26 населених пунктах Закарпаття.

Усний та письмовий екзамени успішно склали 2 520 закарпатців, які отримають відповідні сертифікати.

Із 2016 року курси із вивчення угорської як іноземної успішно завершили 17 886 осіб. На курсах із вивчення української як іноземної з 2018 року навчалося 2 359 закарпатців, із них 1 797 отримали відповідні сертифікати після закінчення курсів.

“Більшість української спільноти на Закарпатті бажає, щоб ми були надійними сусідами, передбачуваними друзями, що важливо не лише для збереження угорської громади на Закарпатті. Це є закономірним і логічним для добрих відносин між двома сусідніми країнами. Я переконаний, що ці мовні курси служать для порозуміння угорського та українського народів”, – зазначив у онлайн-виступі уповноважений міністра, відповідальний за розвиток співпраці області Саболч-Сатмар-Берег та Закарпаття, а також координацію програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну Іштван Грежа.

Він також повідомив, що мовні курси фінансуватимуться за підтримки уряду Угорщини і в наступному 2022 році.

Також ми багато розповідали і про те, як та для чого Угорщина розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті ми розповідали раніше. Загалом з 2015 року з національного бюджету Угорщини на розвиток професійно-технічної освіти було виділено майже 1,2 мільярда форинтів.

 

InfoPost.Media за матеріалами kmf.uz.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі