fbpx
21 Лютого, 2022

У Албанії, Косово та Боснії і Герцеговині спростували слова Лаврова про “найманців” в Україні

У Албанії, Косово та Боснії і Герцеговині спростували слова Лаврова про “найманців” в Україні

Офіційні особи Албанії, Косово та Боснії і Герцеговини спростували заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що ці країни посилають “найманців” воювати в Україну.

У всіх трьох балканських країнах коментарі Лаврова спантеличили та обурили чиновників.

Бісера Туркович Сергій Лавров

Про перевірку інформації щодо “найманців” з Албанії, Косово та Боснії, які їдуть в Україну, Лавров розповів у інтерв’ю московському інформаційному агентству Russia Today.

“Косово та деякі інші частини Західних Балкан стають вогнищем злочинності. Є терористи, наркоторговці. Там набирають найманців для військових конфліктів, розпалених, зокрема, США”, – сказав Лавров. – “Є інформація про те, що бойовики з Косова, Албанії і Боснії та Герцеговини вербуються, щоб вивести Росію з рівноваги, що включає відправку їх на Донбас [на сході України]”.

При цьому Лавров не надав інформації про вербування бойовиків та не вказав, звідки взято джерело цих звинувачень.

Реакція звинувачених країн

Керівник апарату президента Косова Блерім Вела (Blerim Vela) у Twitter відкинув ці коментарі як “фейкові новини”.

“Неправдиве звинувачення російського МЗС Лаврова про те, що Косово надає найманців на Донбас, є невід’ємною частиною кампанії дезінформації. Вона має на меті виправдати військову агресію проти України. Косово стоїть зі своїми союзниками та Україною на захисті свободи та демократії”, – написав Вела.

Відповідну заяву опублікували і у Міністерстві в справах Європи і закордонних справ Албанії.

“Міністерство закордонних справ категорично відкидає оприлюднені заяви російського інформаційного агентства ТАСС і підозри глави МЗС РФ Сергія Лаврова щодо присутності в Україні “албанських найманців”.

На знак протесту до МЗС Албанії викликали посла РФ і попросили спростувати цю новину.

Міністерство безпеки Боснії і Герцеговини заявило, що, за наявними даними, жоден громадянин Боснії не пішов воювати разом із українськими силами.

“Ми надішлемо офіційний запит до посольства Росії в Сараєво щодо цієї заяви. Якщо у Лаврова є якась інформація про подібну діяльність у Боснії, я сподіваюся, що перед тим, як її розкрити, він поділиться нею з нашими службами безпеки”, – іронічно сказала міністр закордонних справ Боснії Бісера Туркович.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про маніпуляцію російських та сепаратистських ЗМІ. Вони 18 лютого повідомили про “потужний вибух” у центрі тимчасово окупованого Донецька. Разом з тим ватажки ОРДЛО заявили про наступ українських військ, по черзі оголосили масову евакуацію населення до Росії. Аналітики виявили, що відеозвернення лідерів сепаратистів про наступ з боку України могли бути частиною заздалегідь спланованої акції. Свої доводи вони підкріпили метаданими відеороликів, завантажених в телеграм-канали ватажків ОРДЛО.

 

InfoPost.Media

Фото: slobodnaevropa.org


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі