fbpx
20 Грудня, 2021

Тисячі поляків протестували проти нового закону про ЗМІ

Тисячі поляків протестували проти нового закону про ЗМІ

Тисячі людей протестували в Польщі в неділю, 19 грудня, ввечері проти нового суперечливого закону про ЗМІ, який, за словами критиків, може обмежити свободу преси в країні.

У Варшаві протестувальники зібралися перед президентським палацом. Вони несли плакати з гаслами “Вільні ЗМІ, вільні люди, вільна Польща” та “Ми маємо право на правду”. Вони також попросили президента Анджея Дуду не підписувати ухвалений парламентом законопроект.

Про це повідомляє агентство TASR з посиланням на DPA.

Poland

Протести також відбулися в інших містах, таких як Гданськ, Щецин, Познань та Краків.

Журналісти та опозиційні політики, у тому числі колишній голова Європейської ради, лідер найбільшої опозиційної партії “Громадянська платформа” Дональд Туск, вважають закон таким, що обмежує свободу слова.

“Ми сьогодні тут, щоб захистити вільні ЗМІ. Якщо ми будемо триматися разом, солідарно, ми переможемо. Ми разом переможемо цей уряд”, – звернувся до присутніх на мітингу у Варшаві Дональд Туск.

Поправка до закону про ЗМІ була прийнята польським Сеймом ще влітку, яка згодом була відхилена верхньою палатою парламенту, Сенатом, у вересні. Дивно, але члени нижньої палати знову проголосували за закон цієї п’ятниці і знову його схвалили.

Президент Анджей Дуда ще влітку оголосив, що на цей законопроект накладе вето, бо він суперечливий і може зіпсувати стосунки з іноземними партнерами, особливо зі Сполученими Штатами. Однак уже цієї п’ятниці Дуда вже не був таким категоричним і сказав, що повинен все проаналізувати.

Чим міг бути важливий закон для влади Польщі

Критики розглядають поправку до закону про ЗМІ як спробу уряду тиску на канал новин TVN24. Цей канал має американських власників і часто критикує владу в Польщі.

Відповідно до запропонованої поправки, власники ЗМІ в Польщі не повинні залежати від компаній або осіб, зареєстрованих за межами Європейської економічної зони (ЄЕС). Якби закон набрав чинності, то американська компанія Discovery була б змушена продати свій контрольний пакет акцій TVN, однієї з найбільших приватних телевізійних мереж Польщі. TVN24 є його новинним каналом.

Сполучені Штати висловили “глибоке розчарування” польським Сеймом під час голосування в п’ятницю . Раніше вони попереджали, що це може негативно вплинути на свободу преси та бізнес-середовище для іноземних інвесторів у Польщі.

У свою чергу, Кабінет міністрів Польщі стверджує, що поправка до закону про ЗМІ захистить польське медіасередовище від ворожого іноземного впливу, зокрема Росії.

У неділю TVN запустила онлайн-петицію із закликом до Дуди накласти вето на законопроект.

“Ця атака на свободу ЗМІ має далекосяжні наслідки для майбутнього Польщі”, – йдеться у петиції. “Відносини зі США, найбільшим союзником і гарантом безпеки нашої країни, руйнуються”.

За один день петицію підписали вже два мільйони людей.

Раніше ми розповідали, що у Польщі готуються до відкриття п’ятої української дипломатичної установи. Генконсульство України цього разу запрацює у Вроцлаві. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, установа розпочне повноцінну роботу до кінця 2021 року. Як зазначив міністр, відкриття Генерального Консульства України вже вийшло на фінішну пряму.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі