fbpx
31 Жовтня, 2022

Тисячі чехів вийшли на демонстрацію проти страху та на підтримку України

Тисячі чехів вийшли на демонстрацію проти страху та на підтримку України

У неділю, 30 жовтня, на Вацлавській площі у Празі відбулась масова акція на підтримку демократії та західних цінностей. Мітинг під гаслом «Чехія проти страху: разом на Вацлавській площі» скликало громадське об’єднання «Million Moments for Democracy».  Таким чином організатори хотіли показати, що Чехія може впоратися з кризою, якщо буде триматися разом.

Одним з основних гасел акції стало: «Ми стоїмо і будемо стояти з Україною! Цивілізація має перемогти варварство».
313170287 10159939323566893 7557067891049561933 NПід трибуною організатори повісили плакат, на якому президента Росії Володимир Путін порівняли з Адольфом Гітлером.

«Зараз вирішується, чи піддасться Чехія страху і ненависті. Громадський простір окупований пропутінськими екстремістами. З трибуни кричать про прихильність до Росії за дешевший газ, про повернення мирного населення в зону бойових дій. Вони нагнітають у громадян страх перед складною ситуацією та зловживають страхом для власної політичної чи іншої вигоди», – зазначили організатори заходу.

Screenshot 3

До учасників акції в режимі відеоконференції звернулась і перша леді України Олена Зеленська

«Ваші очі зараз сяють і ваші серця горять. Ви живий доказ того, що ентузіазм неможливо згасити. Я дякую вам усім за підтримку України», – сказала вона.

Після цього на площі вшанували пам’ять жертв війни та ненависті хвилиною мовчання.

При цьому варто відзначити, що поліція оцінила кількість учасників у близько 10 тисяч осіб. Це значно більше, ніж зібрав антиурядовий мітинг, який пройшов у Празі у п’ятницю.

Нагадаємо, за день до акції на будівлі Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки вивісили велетенські полотна чеського та українського прапорів. На додаток між ними розмістили зображення Владіміра Путіна у чорному поліетиленовому пакеті, який використовують для транспортування останків.

 

 InfoPost.Media

Фото: Kateřina Šulová, CTK, Prague Morning / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі