28 Жовтня, 2022

Фото дня: на будівлі МВС у Чехії “повісили” Путіна у поліетиленовому пакеті

Фото дня: на будівлі МВС у Чехії “повісили” Путіна у поліетиленовому пакеті

У п’ятницю, 28 жовтня, на будівлі Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки вивісили велетенські полотна чеського та українського прапорів. На додаток між ними розмістили зображення Владіміра Путіна у чорному поліетиленовому пакеті, який використовують для транспортування останків.

Інсталяція з’явилась на будівлі з ініціативи асоціації «Декомунізація» у відповідь на побажання міністра внутрішніх справ Чехії Віта Ракушана.

311995749 10160093715977410 6193281786012269456 N

За його словами, зображення мають на меті змусити людей зрозуміти, «хто наш друг, а хто, навпаки, зайняв позицію ворога».

«Ми знаємо, хто наш друг, який проливає кров за нашу свободу. І ми також знаємо, хто наш ворог, і ми не дозволимо йому вкрасти концепцію патріотизму чи наш прапор», – прокоментував Ракушан.

Інсталяцію встановили саме 28 жовтня, оскільки саме в цей день цьогоріч виповнюється 104 роки від заснування Чехословаччини.

Виготовлення прапора коштувало 50 тис. крон (трохи більше 2 тисяч євро), його можна буде побачити на будівлі щонайменше тиждень.


Варто додати, що від початку російського вторгнення Чехія активно підтримувала Україну. Так, за даними міністра оборони Яни Чернохової, експорт військового обладнання з Чехії в Україну цього року сягнув 47 мільярдів крон (більше 1,9 мільярда євро), а держава наразі надала Україні допомогу на 4,2 мільярда крон (171 мільйон євро). Крім того з 24 лютого чеська держава видала понад 450 тисяч тимчасових віз, які надають їх власникам доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці.

 

 InfoPost.Media

за матеріалами novinky.cz, forum24.cz

Скріншот: Vít Rakušan / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі