fbpx
22 Листопада, 2021

Спішський замок у Словаччині відвідує стільки ж туристів, як замок Паланок у Мукачеві

Спішський замок у Словаччині відвідує стільки ж туристів, як замок Паланок у Мукачеві

Спішський замок неподалік словацького міста Кошице добре відомий жителям прикордонних регіонів, бо він один з найближчих до Закарпаття великих замків Словаччини. 

І що цікаво, його відвідуваність майже ідентична відвідуваності замку Паланок у Мукачеві.

Знімок екрана 2021 11 22 о 10.57.07

Загалом за цей літній туристичний сезон Спішський замок відвідали 121 652 туристів, значна частина з яких були місцевими словацькими туристами. Про це повідомила Марія Новотна, директор Словацького національного музею – Спішського музею в Левочі, передає teraz.sk.

За словами Новотної, відвідуваність була стабілізована в липні та серпні завдяки організації заходів у рамках культурного фестивалю “Літо на граді”.

Новотна також розповіла, що працівники музею зафіксували найбільше падіння трафіку відвідування замку минулого 2020 року. Якщо в 2019 році він сягнув майже 250 тис. туристів, то минулого року він становив близько 146 тис. туристів. 

Зниження було помітно і з точки зору доходів. Це було майже півмільйона євро”, – розповіла Новотна.

Зараз доходи трішки зросли, але вони, за її словами, не зможуть покрити накладні витрати чи заробітну плату в зимовий сезон або під час можливого карантину.

У свою чергу, в Мукачівській міськраді повідомили, що у 2019 році замок Паланок відвідали 245 тисяч туристів.

У 2020 році туристів через карантинні обмеження було лише 105 тисяч.

Є також статистика цьогорічна. За 9 місяців 2021 року Паланок відвідали 164 тисячі туристів і замок заробив 10 млн. грн.

Ми також розповідали унікальну історію відновлення замку в маленькому словацькому селі Борша, за 50 км від Закарпаття, де народився Ференц Ракоці ІІ. Тут за кошти Угорщини завершили реконструкцію культової для багатьох угорців історичної споруди.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі