fbpx
11 Січня, 2022

Спікер Нижньої палати Чеського парламенту закликала угорців скинути Орбана. Експрезидент Чехії обурився (ОНОВЛЕНО)

Спікер Нижньої палати Чеського парламенту закликала угорців скинути Орбана. Експрезидент Чехії обурився (ОНОВЛЕНО)

У Чехії трапився політичний скандал через позицію голови Нижньої палати парламенту Чехії Маркети Пекарової Адамової (Markéta Pekarová Adamová). У своєму дописі на Facebook голова партії ТОП 09 звернула увагу на майбутні парламентські вибори в Угорщині.

Політикиня написала, що “чехи вже вигнали свого Бабіша” і висловила сподівання, “що угорці досягнуть успіху”.

Голова нижньої палати Парламенту Чехії

На її думку, угорська опозиція об’єдналася проти популістської влади, яку вже багато років очолює Віктор Орбан.

“Він не вагається встановлювати сумнівні зв’язки з такими країнами, як Росія і Китай, за рахунок своїх союзників, включаючи нас”, – написала вона.

Пекарова Адамова стверджує, що для Чехії важливо, аби Угорщина обрала зміну на квітневих виборах.

“Вкрай важливо, щоб Європейський Союз складався з держав, чиї уряди передусім мають демократичні принципи. Тільки такий ЄС може вижити у світі, де недемократичні режими чекають будь-якої можливості, щоб розділити, послабити, а потім знищити”, – додала вона.

На допис спікера Нижньої палати парламенту Чехії вже відреагував експрезидент Чехії Вацлав Клаус*.

“Важко повірити, що в історії чесько-угорських відносин станеться повністю безпрецедентна атака одного з наших найвищих конституційних чиновників”.

Як стверджує Клаус, допис Пекарової Адамової “завдає шкоди власній країні та її зовнішній політиці. Він підтверджує, що незрілі зарозумілі люди не гідні належати до найвищих державних посад”.

За словами Клауса, вона могла б щось подібне сказати, як голова маргінальної політичної партії. Однак вона не могла сказати це як спікер Нижньої Палати парламенту.

Тому Клаус закликав уряд Чехії офіційно дистанціюватися від виступу Пекарової Адамової та запевнити угорську сторону, що це не офіційна позиція Чехії, пише чеське видання Novinky.cz.

Варто зазначити, що у 2013 році сенат Чехії оголосив президентові країни Вацлаву Клаусу імпічмент, звинувативши його в державній зраді. Приводом для цього стала проголошена тодішнім президентом амністія. Тоді рішення сенату мало символічний характер, оскільки Клаус все-одно мав залишити свою посаду.

Також додамо, що спікер Нижньої палати парламенту Чехії Маркета Пекарова Адамова є головою чеської правоцентристської партії ТОП 09, яка увійшла до коаліційного уряду Петера Фіали. Представники партії після парламентських виборів зайняли два крісла в новому уряді – віце-прем’єра, міністра охорони здоров’я та міністра з питань науки та досліджень.

 

* публікацію оновлено в частині теперішнього статусу Вацлава Клауса.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі