fbpx
10 Листопада, 2021

Президент Чехії доручив Петру Фіалі сформувати новий уряд

Президент Чехії доручив Петру Фіалі сформувати новий уряд

Лідер праволіберального блоку SPOLU та голова Громадянської демократичної партії Петер Фіала (Petr Fiala) сформує новий уряд Чехії.

Доручення на це він отримав у вівторок, 9 листопада, від президента Чехії Мілоша Земана, який досі перебуває в лікарні.

“За результатами виборів до Палати депутатів уповноважую вас провести переговори з представниками політичних партій, представлених у Палаті депутатів, з метою формування нового уряду”, – цитує звернення Земана до Петра Фіали пресслужба офісу чеського президента.

Fiala

Сам Фіала заявив, що прийняв мандат і найближчими днями продовжить переговори з партнерами по коаліції щодо остаточного складу уряду. За інформацією чеських ЗМІ, п’ять парламентських партій вже уклали коаліційну угоду і розділили міністерства між собою. Хоча імена майбутніх міністрів не оприлюднювали, багато з них вже неофіційно відомі.

Нагадаємо, що у першій половині жовтня у Чехії відбулись парламентські вибори. За підсумками підрахунку голосів партія чинного прем’єра Андрея Бабіша ANO зазнала поразки. ТАкож вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

 

InfoPost.Media за матеріалами чеських ЗМІ

Фото: Getty Images


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі