fbpx
22 Вересня, 2021

Сортуватимуть самостійно: влада Братислави розірвала угоду з приватною сортувальною компанією

Сортуватимуть самостійно: влада Братислави розірвала угоду з приватною сортувальною компанією

Столиця Словаччини Братислава запускає власну систему сортування відходів. Міська влада і комунальна компанія “Odvoz a likvidace odpadů” (OLO) достроково розірвали невигідний контракт із Братиславською компанією з переробки вторинної сировини (Bratislavská recyklačná, колишня назва – Vassal EKO).

Такий крок обійдеться місту в 3,9 млн євро. В цю суму входить придбання власної сортувальної лінії та припинення всіх договірних відносин із приватною компанією.

“Це означає, що місто знову взяло під контроль сортування відходів”, – сказав голова мер Братислави Матуш Валло (Matúš Vallo).

Olo Bratislava 2

Після припинення існуючих договірних відносин, які “морально та фінансово завдали шкоди Братиславі”, він пообіцяв підвищити довіру мешканців міста до процесу переробки, а отже, збільшити відсоток сортування відходів.

Заступниця мера Братислави Тетяна Краточвілова уточнила, що мета міста – до 2026 року досягти 45 відсотків сортування, наразі середній рівень становить близько 30%. Вона нагадала, що припинення аутсорсингу сортування є частиною загальної столичної стратегії поводження з відходами. За словами чиновниці, комунальна компанія OLO технічно готова до змін.

Директор департаменту муніципальних компаній Іван Пешль (Ivan Peschl) пояснив, що місто не тільки придбало сучасну лінію сортування, яка була введена в експлуатацію у 2020 році, а й погасило всі зобов’язання, які OLO мала по контракту з компанією “Bratislavská recyklačná”. За його словами, умови контракту, який мав діяти до кінця липня 2022 рок були надзвичайно невигідними для міста і не передбачали варіантів його змін.

“Переговори з цієї причини були нелегкими, з січня у нас було майже 30 зустрічей”, – сказав Пешль, додавши, що навіть початкові ціни на послуги компанії були діаметрально різними.

Раніше ми частково розповідали про роботу міської компанії з ліквідації відходів. Так, наприклад, наразі триває технічна зупинка Братиславського технологічного сміттєспалювального заводу ZEVO. Пауза в роботі триватиме з 18 вересня по 18 жовтня. Однак тут налагодили систему поводження з відходами так, що осіння зупинка заводу не вплине на вивезення сміття у місті.

InfoPost

фото: olo.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі