Словацькі автомобілісти поспішили скористатись останньою можливістю заправити свої авто в Угорщині за офіційними цінами. Напередодні угорський уряд прийняв рішення дозволити заправлятися за обмеженими цінами на заправних станціях лише автомобілям із угорськими номерними знаками.
Вартість палива для угорських користувачів за рішенням уряду складатиме 1,22 євро (480 угорських форинтів) за літр. А для іноземних автомобілістів доступними буде тільки паливо преміум-класу за вищою ціною. У четвер ввечері користувачі соцмереж почали поширювати фото великих черг на АЗС, де була переважна кількість ато зі словацькою реєстрацією. Про це повідомляє Telex із посиланням на ряд угорських ЗМІ.
За півгодини до півночі автомобілі на словацьких номерах стояли в черзі за бензином в Угорщині на кількох АЗС уздовж кордону.
Як пише Euractiv, розчарованими виявились і жителі Румунії.
“Ми їздили щотижня в найближче місто до кордону, щоб заповнити бак, і це було досить непогано”, – розповів один житель румунського міста Арад, що знаходиться в 21 кілометрі від кордону з Угорщиною.
Після оголошення рішення уряду Орбана президент Асоціації незалежних заправних станцій Габор Егрі, назвав його неможливим та нездійсненним.
Тим часом, голова канцелярії прем’єр-міністра Антал Роган заявив у четвер, що очікує на “обговорення з ЄС” нових правил.
Нагадаємо, що у вівторок, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан “через війну в Україні”. Таке несподіване рішення голови угорського уряду викликало неоднозначну реакцію суспільства. На думку деяких угорських ЗМІ, надзвичайний стан, навіть з приставкою “воєнний” – це спроба Орбана в ручному режимі врятувати економіку країни від інфляції.
Фото: ujszo.com
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.