fbpx
31 Грудня, 2021

Словацьким аграріям загрожує зневоднення – у країні немає розробленої стратегії боротьби з посухою

Словацьким аграріям загрожує зневоднення – у країні немає розробленої стратегії боротьби з посухою

Висновки та рекомендації Верховної аудиторської служби (SAO) Словацької Республіки невтішні – країна не має стратегії боротьби з посухою. Відсутня також система індикаторів для моніторингу ситуації з посухою. Інша проблема полягає в тому, що Мінприроди не обробило та не оцінило обсяг даних, отриманих під час минулої посухи в країні.

Райони з потенційним ризиком посухи також не визначені, повідомляє TASR.

посуха у Словачині

Ці висновки, які були оприлюднені цього четверга, будуть враховані Міністерством навколишнього середовища Словацької Республіки. Про це TASR заявили у прес-службі Мінприроди у відповідь на заяву SAO. В  SAO заявили про те, що Словаччина не готова боротися з посухою, щоб мати можливість зменшити загрози для навколишнього середовища та суспільства.

“Міністерство навколишнього середовища підтримуватиме створення органу з сильним мандатом від словацького уряду. Він займатиметься координацією політики боротьби з посухою в Словацькій Республіці відповідно до рекомендацій SAO”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Крім того, у 2021 році Мінприроди підготувало стратегічний документ “Концепція водної політики Словацької Республіки на 2021 – 2030 роки з огляду на 2050 рік”. У ньому розглядається широкий спектр проблем водного господарства, а отже і питання посухи та пом’якшення її наслідків.

Раніше цю проблему активно обговорювали словацькі кліматологи. За словами Павла Матейовича, часом у країні на зміну посухам приходять інтенсивні зливи, під час яких атмосферні опади не можуть за короткий час увібратися в ґрунт, і через водотоки з країни витікає багато води. Таким чином країна висихає.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі