fbpx
06 Грудня, 2021

Посуха стає великою проблемою в Словаччині – кліматолог

Посуха стає великою проблемою в Словаччині – кліматолог

Посуха стає великою проблемою в Словаччині. Часто бувають періоди, коли випадає мало опадів.

Про це заявив кліматолог Павло Матейович, повідомляє TASR.

“Тоді на зміну посухам приходять інтенсивні зливи, під час яких атмосферні опади не можуть за короткий час увібратися в ґрунт, і через водотоки з країни витікає багато води. Таким чином країна висихає”, – пояснює Матейович.

За його словами, м’які зими також сприяють загальному висиханню країни. Сніг буває спорадичний, і в горах його менше, ніж у минулому.

Devisnke Jazero Morava

Кліматолог констатує, що сніг у горах часто тане в першій половині березня. В результаті менше води у водотоках.

“Сніг – це природний резервуар води, тому навесні ми часто стикаємося з нестачею вологи”, – сказав Матейович.

Він додав, що резервуарами води в посушливий період є ліси.

Завдяки теплішому клімату, за словами кліматолога у Словаччині, краще приживаються теплолюбні культури, наприклад виноградники чи овочі. Однак для вирощування цих культур важлива волога. Це може призвести до проблем з водою в майбутньому, а також поставити під загрозу врожаї.

“Тому необхідно накопичувати якомога більше води в країні, будуючи водосховища, озера та ставки, також важливу роль у країні відіграють болота, водно-болотні угіддя та річкові польдери”, – каже Матейович.

За його словами, інвестиції у водну інфраструктуру в майбутньому однозначно окупляться.

Нагадаємо, район Кошице у Словаччині може отримати додаткове джерело енергії для опалення. Тут до 2026 року планують запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел.

 

InfoPost.Media

Фото: WWF na Slovensku


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі