Словацьке місто Пряшів за 120 км від кордону з Україною отримало власний туристичний логотип та слоган. Нові елементи візуальної айдентики тісно взаємопов’язані і разом утворюють символічне визначення міста.
Новий логотип є більш сучасним еквівалентом міського герба. Ратуша використовуватиме його в основному для презентації діяльності та подій у житті міста.
Він складається з трьох кольорів – червоного, білого та золотого. Логотип нагадує форму класичного герба, а його основним елементом є підкова, що символізує історію, традиції та ремесло в поєднанні з атрибутами сьогодення, якими є мудрість, щастя та сила.
“Я намагався зробити художній та візуальний вигляд логотипу Пряшева простим, зрозумілим і легким у нанесенні. Оскільки місцевих жителів мешканці навколишніх міст звикли називати “коневодами”, за ідейну основу логотипу я використав підкову та стилізовану форму міського герба. Цей зв’язок створив цей унікальний візуал”, – пояснив автор логотипу Растислав Улічний (Rastislav Uličný), який вирішив подарувати місту логотип та слоган.
За словами мера Пряшева Андреї Турчанової (Andrea Turčanová), над створенням логотипу міська влада та громадськість думали вже кілька років.
“Ми зрозуміли, що він повинен бути сучасним і вічним одночасно, щоб користуватися ним довго. Мені ще більше приємно, що завдяки співпраці з паном Улічним та його агенцією ця ідея визріла до нинішнього вигляду. Смію стверджувати, що у нас є логотип, яким по праву можуть пишатися всі пряшівці”, – зазначила вона.
Поряд із логотипом невід’ємною частиною айдентики міста Пряшів став новий слоган “Підковане людьми місто”, який також створив Улічний. Гасло описує значну частину історії міста, а також є посиланням на нетрадиційне прізвисько його мешканців.
Одним із важливих історичних символів в історії міста Пряшів був місцевий державний конезавод. Він був заснований в 1859 році, а його історія налічує вже більше ста років. Конезавод і коні залишили місту не лише спогади, а й неформальне прізвисько “коневоди”, яким пряшівчани по праву пишаються досі.
Для того щоб краще пізнати словацьку культуру та взагалі чим живе ця країна, варто, звичайно ж її відвідати. Але до того рекомендуємо ознайомитись із 12 історичними постатями, природними явищами та унікальними місцями, які зі Словаччиною у самих словаків.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.