fbpx
15 Грудня, 2021

Словацький парламент схвалив реформу лікарень: що зміниться для пацієнтів

Словацький парламент схвалив реформу лікарень: що зміниться для пацієнтів

На своєму останньому цього року засіданні парламент Словацької Республіки серед інших питань схвалив реформу лікарень. Медичні заклади розділили на п’ять рівнів із вимогами до географічного положення та кількості пацієнтів.

За це проголосували 76 із 146 присутніх депутатів, 68 виступили проти, а двоє утрималися, передає TASR, і це найбільша реформа за останні 17 років.

Sk Medicine

Реформа лікарень має зменшити кількість непотрібних смертей, дати більше врятованих життів, кращі умови праці для медичних працівників та стабілізацію роботи медзакладів.

Головною суттю реформи є призначення лікарням рівнів. Всього буде 5 рівнів – 5-й рівень найвищий, а 1-й – найнижчий. Відповідно до реформи, МОЗ визначатиме профіль програми для кожного рівня, перелік послуг, які надаватимуть лікарні кожного рівня.

Окрім того визначається, скількох пацієнтів з медичним страхуванням має обслуговувати лікарня відповідного рівня і навіть за скільки часу до лікарні кожного рівня повинен добратися пацієнт.

Що зміниться для пацієнтів

Тобто умовами створення мережі лікарень повинні бути їх географічна доступність, кількість застрахованих осіб на території лікарні та мінімальна кількість ліжок. Наприклад, на рівні V принаймні 90% пацієнтів з медичним страхуванням повинні мати можливість добратися до лікарні протягом не більше 300 хвилин. Не більше 1,5% пацієнтів – понад 350 хвилин. Кількість страхувальників у зоні охоплення лікарні такого рівня має бути не менше 5 000 000. Тобто, тут мова йде про найголовніші лікарні країни.

А якщо, до прикладу, взяти середню лікарню третього рівня, то більшість пацієнтів повинні мати можливість добратися до лікарні від 60 до максимум 90 хвилин. Кількість пацієнтів у зоні охоплення на цьому рівні має становити не менше 450 000 і не більше 900 000.

Законодавство також передбачає санкції за невиконання цих умов. Також прописані обов’язки медичної страхової компанії, яка повинна буде регулярно надсилати до МОЗ дані про споживання інституційного догляду за кожною застрахованою особою.

У перехідних положеннях цього закону додано, що Уряд Словацької Республіки не повинен безпідставно змінювати кількість ліжок у лікарнях кожного з рівнів.

Міністерство охорони здоров’я неодноразово наголошувало, що жодна лікарня не буде закрита.

Оптимізація лікарняної мережі є частиною ширшого пакету реформ, які будуть прийняті в майбутньому. До цього пакету реформ прив’язані найбільші інвестиційні фонди в історії Словаччини, які становлять мільярд євро.

Крім того варто зазначити, що у Словаччині хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі