fbpx
23 Травня, 2022

Словацько-польська газова мережа, яку будували 4 роки, на завершальній стадії

Словацько-польська газова мережа, яку будували 4 роки, на завершальній стадії

Словаччина матиме з’єднану газову мережу з Польщею. Як повідомили в Міністерстві економіки Словацької Республіки, роботи знаходяться на завершальній стадії перед початком пробної експлуатації.

Для перевірки роботи системи до східної Словаччини вирушив наприкінці тижня держсекретар міністерства економіки Кароль Галек. Про це повідомляє портал Kosice Dnes.

“Трубопровід вже готовий до наповнення газом, яке відбудеться найближчим часом. Після випробувань нова газова мережа зможе повною мірою сприяти забезпеченню диверсифікації джерел та забезпеченню енергетичної безпеки Словаччини”, – заявили в міністерстві.

газ Польща Словаччина

Підключення до польської мережі відкриває Словаччині можливість використовувати глобальну газову систему LNG. Взаємоповязана газова система у Словаччині та Польщі є одним із найбільших енергетичних інфраструктурних проектів у Словаччині, ключова частина пріоритетного коридору газових з’єднань північ-південь у Центральній та Східній Європі.

Довжина трубопроводу становить приблизно 164 км. З польської сторони – 61,3 км, протяжність словацької частини – 103 км від державного кордону до компресорної станції Вельке Капушани.

Словаччина і Польща почали будувати інтерконектор, який з’єднає газотранспортні системи обох країн у 2018 році. Його потужність у бік Польщі становитиме 5,7 млрд кубометрів на рік, у бік Словаччини – 4,7 млрд кубометрів. Проект реалізують спільно Gaz-System і словацький оператор Eustream за грантові кошти ЄС.

Газопровід з’єднає словацьке ПГС у Велких Капушанах, що поблизу українського кордону, з газовим вузлом у Свіноуйсьце на півночі Польщі.

Під час церемонії початку будівництва міністр економіки Петер Жига зазначив:

“Сьогодні на найбільшій в Євросоюзі подібній компресорній станції ми відкриваємо ще одну важливу главу енергетичної безпеки не тільки для Словаччини, але і для всього регіону”.

Він додав, що Словаччина “не хоче залежати лише від одного маршруту чи одного джерела, оскільки це становить ризик для країни та економіки”. І підкреслив, що Словаччина також працює над іншим проектом газопроводу Eastring, який повинен з’єднати Словаччину з Балканами.

Варто нагадати, що прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер раніше відреагував на призупинення поставок природного газу до Польщі. За його словами, Словаччина готова зіткнутися з такими ж перешкодами, як і Польща.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі