06 Травня, 2022

Словацькі компанії вироблятимуть фінську бронетехніку Patria

Словацькі компанії вироблятимуть фінську бронетехніку Patria

Компанія Konstruktta-Defence, що входить до державної групи DMD Group з Дубніце-над-Вагом, братиме участь у виробництві фінських колісних бойових броньованих машин 8 х 8 Patria для Збройних Сил Словаччини.

Інші словацькі компанії також братимуть участь у виробництві транспортних засобів. Про це повідомив міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь, передає TASR.

Btr1

За його словами, угоду про закупівлю колісної бойової бронетехніки будуть укладати уряди Словацької Республіки та Фінляндії. Міністерство оборони розпочало низку переговорів з фінською компанією Patria, а також зі словацькими збройними компаніями.

“Закінчується підписання угод між урядами двох країн, між Міноборони Словаччини та Patria, а також угод між Patria та Konstruktta-Defence. Переговори йдуть дуже добре, схоже, у липні ми підпишемо контракти”, – пояснив міністр.

Коли почнеться словацько-фінський мілітарний проект

Він додав, що перші броньовані машини швидкої допомоги прибудуть з Фінляндії протягом восьми місяців після підписання контрактів, а перші бойові машини – через 12 місяців. Перші машини будуть повністю виготовлені у Фінляндії за участі співробітників словацьких збройних компаній. Поступово, до кінця наступного року, виробництво буде перенесено до Словаччини. Також у виробництві військової техніки будуть брати участь компанії з Дубніце-над-Вагом, Тисовець, Нова Дубніца, Трнава, Скаліце, а також субпідрядники з інших словацьких міст.

На першому етапі проекту Збройні сили Словацької Республіки мають модернізувати десять машин швидкої допомоги, шість командних та 60 бойових броньованих машин. У довгостроковій перспективі, за словами міністра, розглядається виробництво до 500 одиниць техніки для всіх компонентів Збройних Сил Словацької Республіки. На першому етапі у виробництві транспортних засобів у Словаччині візьмуть участь до 1000 осіб, створюватимуться нові робочі місця.

“Основним підрядником зі словацької сторони цього великого державного контракту буде державне акціонерне товариство Konstruktta-Defence. Уряд Словацької Республіки хоче контролювати весь проект через державне акціонерне товариство. Це покращення нашої обороноздатності, саме тому ми наполягали на тому, щоб значна частина конкретної роботи над новою бойовою машиною Patria була проведена в Словаччині”, – підкреслив Надь.

Раніше ми розповідали також про те, що Словаччина і Чехія готові допомогти Україні у ремонті захоплених російських танків та іншої військової техніки. Також планують ремонтувати пошкоджене українське озброєння. Як наслідок, військова допомога для України може бути розширена та не обмежиться лише поставкою палива і боєприпасів.

 

InfoPost.Media

Фото: Міноборони Латвії


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі